Діти неоголошеної війни
«Найголовніше, що в моїх дітей є батько…» – так завжди говорила Лариса Василівна Лопацька. Адже сама, будучи ще дитиною, залишилась напівсиротою, втративши тата. Сьогодні вона виховує тринадцятирічного сина та маленьку донечку сама, без чоловіка. А він, Федір Миколайович, віддав своє життя захищаючи державу на сході.Діти неоголошеної війни
«Найголовніше, що в моїх дітей є батько…» – так завжди говорила Лариса Василівна Лопацька. Адже сама, будучи ще дитиною, залишилась напівсиротою, втративши тата. Сьогодні вона виховує тринадцятирічного сина та маленьку донечку сама, без чоловіка. А він, Федір Миколайович, віддав своє життя захищаючи державу на сході.

«Ніколи не забуду, коли перед від’їздом чоловіка я зайшла до кімнати, а він обійнявши дітей прощався з ними», – стримуючи сльози пригадує Лариса Василівна. – «Коли йому зателефонували з військомату, він навіть не роздумував, одразу погодився бути мобілізованим. Він був впевнений, що там відвоює наші землі та повернеться додому, і ми знову дружною сім’єю будемо жити та насолоджуватись життям».

Минуло майже шість місяців з того часу як страшна звістка поцілила у домівку родини Лопацьких. Після смерті чоловіка, Лариса зібрала усі необхідні документи, аби отримати державну матеріальну допомогу. Часу було витрачено чимало, а надії на те, що кошти таки отримає майже не було.

«Знайомі розповідали, що розпорядження про виплату відповідної компенсації є, та чомусь її затримують. А отже скільки чекати я не знала. Порадили звернутись за допомогою до нашого народного депутата Андрія Шиньковича. Відверто, навіть не розраховувала на те, що він відгукнеться. Але дочекалася зустрічі та особисто розповіла свою історію», – пригадує пані Лариса.

Вже через тиждень до неї зателефонували та попросили надіслати усі необхідні документи, які підтверджують участь чоловіка у антитерористичній операції. А ще через декілька днів повідомили, що матеріальну допомогу у повному обсязі перевели на рахунок.

Сьогодні Лариса Василівна ділиться:

«Приємно знати, що ми не помилилися у виборі народного депутата. Адже Андрій Васильович дійсно сьогодні працює на благо людей. Він та команда організації «За конкретні справи» не лише займаються благодійництвом, а й на державному рівні допомагає у вирішенні людських проблем. Нажаль, таких як я сьогодні в Україні чимало. Адже чи не щодня хтось втрачає свого сина, брата , батька чи чоловіка. І хочеться сказати, що не всім байдуже до чужої біди. Що не потрібно опускати руки, потрібно стукати і Вам обов’язково відкриють. І на щастя є в нашій державі депутати, які насправді працюють, а не займаються пустослів’ям».

Сам же парламентар розповідає:
«Усі хто мають право в Україні отримати соціальну допомогу, а особливо коли це стосується учасників антитерористичної операції – мають бути під особливою опікою державних органів. Нажаль не завжди працівники відповідних установ працюють відповідально. Родини загиблих в АТО, діти які втратили батьків – це ті люди, які від держави мають отримати максимальне сприяння. Дітей загиблих воїнів держава зобов’язана навчати за державний кошт, тому що батько цієї дитини не може заробити на освіту своєї доньки чи сина. Медичні заклади першочергово за державний кошт мають допомагати таким людям. Адже ті кого вони захищали, в мирні часи на Україні заробляють на лікування, мають можливість виховувати своїх дітей та опікувати своїх батьків. А ті чиновники, які не розділяють мою думку мають підлягати люстрації».

Немає більшої біди, аніж дітям залишитись без батька, а дружині дочекатись чоловіка з війни у труні. Сьогодні не можна залишатися осторонь того, що Україна втрачає своїх синів, а сім’ї годувальників. Тож якщо людина віддала своє життя за волю та мир на українській землі, то й держава має потурбуватися про соціальний захист родини загиблого воїна.

Нажаль, ніякі кошти не повернуть у сім’ю Лопацьких батька та чоловіка, не замінять його любов та тепло. Однак конкретні справи, прикладом яких є вирішення проблеми на державному рівні, дають надію на те, що не дарма Федір Миколайович, як і багато інших героїв, віддав своє життя. І діти його таки будуть жити у справді незалежній, вільній, чесній та мирній Україні.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього