Духовною музикою "Подільські солов'ї" славитимуть Різдво
15 грудня о 18.00 в органній залі обласної філармонії відбудеться великий Різдвяний концерт лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів зразкового дитячого хору “Подільські солов’ї” Хмельницької дитячої музичної школи №1 імені Миколи Мозгового.Духовною музикою "Подільські солов'ї" славитимуть Різдво
15 грудня о 18.00 в органній залі обласної філармонії відбудеться великий Різдвяний концерт лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів зразкового дитячого хору “Подільські солов’ї” Хмельницької дитячої музичної школи №1 імені Миколи Мозгового.
В концертній програмі у виконанні хорів молодшого, середнього та старшого віку “Подільських солов’їв”, чисельних ансамблів, солістів прозвучить українська та зарубіжна духовна музика, українські та польські народні колядки, повідомляють на сайті міської ради.
Дитячий хор “Подільські солов’ї” створено у 1989 році. Засновником та незмінним його керівником є лауреат обласної премії імені Владислава Заремби, лауреат міської премії імені Богдана Хмельницького Наталія Бухта.
Зразковий дитячий хор “Подільські солов’ї” вирізняється високою вокальною культурою, строєм, виразним емоційним виконанням. Хор є активним учасником міських та обласних культурно-мистецьких заходів.
Так, у квітні 1999 року колектив брав участь у міжнародному святі дитячої хорової музики у м. Нарва (Естонія).
Важливе місце у творчій діяльності колективу займає духовна музика. У 2000 році хор “Подільські солов’ї” брав активну участь у різноманітних мистецьких заходах, присвячених 2000-літтю Різдва Христового. Колектив є учасником духовних служб храмів різних конфесій.
У травні 2001 року дитячий хор “Подільські солов’ї” брав участь у творчому звіті Хмельницької області в Національному Палаці “Україна” (м.Київ), присвяченому 10-й річниці Незалежності України.
В 2002 році дитячий хор “Подільські солов’ї” отримав звання “Дитячий зразковий хор”. У цьому ж році колектив був учасником V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячих хорових колективів “Весняні голоси” (м.Тисмениця, Івано-Франківськ), де отримав І премію.
У 2003 році зразковий дитячий хор “Подільські солов’ї” став переможцем (І премія) VІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячих хорових колективів “Артеківські зорі” та отримав спеціальний приз голови жюрі, народного артиста Росії, академіка Г.Струве.
В 2006 році хор здійснив концертну поїздку в місто-побратим Шауляй (Литва). Концерти колективу пройшли з великим успіхом і отримали високу оцінку серед музикантів-професіоналів та любителів хорової музики. В травні цього ж року зразковий дитячий хор “Подільські солов’ї” був учасником VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячих хорових колективів “Весняні голоси” (м.Тисмениця, Івано-Франківськ) і здобув І місце.
У 1997, 2002, 2007, 2012 роках колектив з великим успіхом представив концертні програми творів М.Леонтовича з нагоди ювілейних дат композитора. В 2008 році хор “Подільські солов’ї” презентував збірку творів для дітей та юнацтва “Ми будуємо Україну” подільського композитора, народного артиста України М.Балеми.
В 2008 році хор здобув Гран-Прі, Диплом за краще виконання обов\’язкового твору та Диплом у номінації “Кращий диригент конкурсу” на VІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячих хорових колективів “Весняні голоси” (м.Тисмениця, Івано-Франківськ).
У вересні 2009 року хор отримав Золотий диплом І ступеня з врученням Кубку переможця на ХІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячих хорових колективів “Артеківські зорі”.
У 2010 році на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хорових колективів “Товтри 2010” (м.Кам’янець-Подільський) – І місце.
В червні 2012 року на Міжнародному дитячому фестивалі “Сонце, радість, краса” зразковий дитячий хор “Подільські солов\’ї” отримав І місце.
У травні 2014 році хор отримав Гран-Прі на обласному конкурсі хорових колективів шкіл естетичного виховання присвяченому 200-річчю Т.Г.Шевченка.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього