Останнім часом стало доволі популярно відмовлятися від їжі тваринного походження. Хмельничани також не відстають та не споживають м’яса, надаючи перевагу овочам та фруктам
Останнім часом стало доволі популярно відмовлятися від їжі тваринного походження. Хмельничани також не відстають та не споживають м’яса, надаючи перевагу овочам та фруктам
Багато дискусій викликає здорове харчування. Одні кажуть – що це дороге задоволення, інші навпаки, що це економить сімейний бюджет.
Існує декілька видів вегетаріанства: Лакто-ово-вегетаріанці не вживають рибу та м\’ясо, але їдять продукти тваринного походження, тобто молоко, сир, кефір та яйця. Так само харчуються і лакто-вегетаріанці, єдине, вони відмовляються від яєць. Ово-вегетаріанці вживають яйця, але не п’ють молока.
Найсуворіший вид – веганство, коли люди відмовляються не тільки від їжі, а й носити шкіряний одяг та натуральне хутро, інколи вони не їдять й меду. Повністю або майже повністю відмовляються від їжі, що піддавалася тепловій обробці сироїди. Найбільш поширений тип сироїдіння виключає будь-які продукти тваринного походження, можна їсти сирі овочі та фрукти.
На свята готую окремо собі і окремо гостям
Вегетаріанці

– Насправді все не так складно. Головне – не просто виключити із раціону м’ясо а грамотно замінити всі необхідні речовини іншими продуктами, – говорить хмельничанка Катерина Волівоц.
– Я лакто-вегатаріанка – не вживаю м’яса вже півроку, – говорить хмельничанка Катерина Волівоц (26). – Перший час їла яйця, проте згодом від них також відмовилася, від інших молочних продуктів – ні. Починала я із сироїдства, перший тиждень важко було реагувати на запахи. Бажання поїсти некорисного не було, оскільки і до того не їла жареного, солоного, гострого, а чіпси, газовані напої, майонез багато років не вживаю. Я хотіла очистити свій організ, тобто до цього рішення я прийшла усвідомлено. Тому не вважаю це навіть проявом сили волі. Я почувалася абсолютно комфортно. Змін зазнала саме після сироїдства. Я стала відчувати свій організм, це важко пояснити, але в мене загострився нюх, стала менше пітніти, побілішали зубки. Я ще ніколи не почувалася краще. Наш організм витрачає на перетравлення м’яса більше енергії, ніж отримує із нього, тому корисні речовини, які зазвичай прийнято отримувати від м’яса, замінюю бобами, горіхами, кисломолочними продукти.
Різкого негативу зі сторони друзів та сім’ї не зустріла. З найближчих – тільки батько харчується інакше, а мама, сестра та її чоловік – так само, як і я. Друзі не всі розуміють, але не втручаються. Якщо святковий стіл чекає багатьох гостей – запросто приготую їм все, що вони звикли, навіть і м’ясні страви. Просто сама їх не вживатиму. Це просто займає трохи більше часу – готувати всім окремо.
Насправді все не так складно. Головне – не просто виключити із раціону м’ясо а грамотно замінити всі необхідні речовини іншими продуктами. Я відчула різницю і тепер не хочу повертатися до колишнього способу життя.
Їжа, яка пройшла термообробку, несмачна і некорисна
Вегетаріанці
– Мене не спокушає їжа, яка пройшла термообробку, вона не смачна і я знаю, яка її дія на організм, – говорить 22-річний Гліб Кутей
– Вже 3 роки харчуюся виключно сирою рослинною їжею – сирі овочі, фрукти, горіхи, – розповідає Гліб Кутей (22). – Я не вегетаріанець, я просто людина, яка харчується природньою їжею. У магазинах не купую їжу в упаковці. Для мене ідеальний магазин, ринок, або прилавок – там, де продають овочі і фрукти. Наприклад, «Кероб» – солодкий порошок з м\’якоті плодів (стручків) ріжкового дерева, за смаком схожий на шоколад, але повністю рослинний і натуральний. Чи хочу я котлету? Це все одно, що запитати випускника школи чи хоче він повернутися в 1 клас? Є ті хто погодяться, але треба йти далі.
Я відмовився від багатьох продуктів і підійшов до питання науково і дуже серйозно, прочитав багато літератури, відвідав десятки семінари. Тепер я знаю, що таке залежність від їжі, запахів, смаків. Мене не спокушає їжа, яка пройшла термообробку, вона не смачна і знаю яка її дія на організм.
«Якщо ти міняєшся то і світ довкола тебе меняєтся», – для мене це 100% правило.
У нас зараз культ їжі привілейований. Теорія збалансованого живлення, на якій побудована медицина, безсильна. Вона існує більше 100 років, а смертність збільшується, кількість невиліковних хвороб збільшується, середня тривалість життя зменшується. Відповідно щось не так побудовано. Ми знімаємо свої стреси їжею, коли радіємо вживаємо їжу, коли хочемо щось відзначити п\’ємо алкоголь, проблеми заїдаємо їжею. Але ж призначення їжі – підтримувати організм, не заважати йому бути здоровим. Але ніяк не засмічувати його. У мене є сотні друзів, які це зрозуміли і стали здоровими щасливими людьми.
Кинути курити було важче, ніж відмовитися від м’яса
Вегетаріанці

– Для українця традиційно вживати м’ясо, але якщо ситуативно можна від нього відмовитися, то можна покращити економічний стан сім’ї, – каже 34-річний Олександр Нідзюк
– Так трапилося, що моя дружина перенесла сильне отруєння, їй лікарі приписали дієту. Тоді я ще не думав про те, чим я харчуюся, – ділиться Олександр Нідзюк (34). – Вона почала готувати для себе прості дієтичні страви і, щоб вона не готувала різне для двох, то я вирішив їсти разом з нею. Я починав безідейно, спонтанно. Зацікавився різними релігійними течіями і вегетаріанством різних країн. Взагалі це не складно. Ось коли я кидав курити, то це якоюсь мірою було знущанням над психікою. В мене взагалі не з’являється бажання їсти м’ясо. Увесь шлях зі мною разом пройшла дружина – вегетаріанство, а потім сироїдство.
Це були експерименти. Певний час я харчувався всім, крім м’яса, але вживав кисломолочні продукти. Та я не змінив відношення до випічки та мучного. Пізніше я спробував їсти тільки сиру їжу. Я начитався матеріалів в Інтернеті про позитивний ефект і вирішив спробувати. Відразу був потужний ефект – покращився стан здоров’я, ніякої ломки у мене не було. Їв салати, овочі, фрукти. Також певний час дотримувався сиромоноїдіння – овочі та фрукти не змішував, все їв окремо. Ефект був колосальний, я дуже сильно схуд, аж сам злякався, втратив приблизно 15 кілограм за місяць. Але різка втрата ваги шкідлива.
Зараз у мене достатньо сил, не пам’ятаю коли я вже застуджувався. Якщо хапав вірус, то переносив його з невеликою температурою на ногах. Запах смаженого м’яса для мене не приємний, вже не кажучи про запах вареного. Я готую повний набор овочів – як сирі, так і запечені в духовці, вживаю кисломолочні продукти. Ніяких викрутасів немає, якщо я хочу картоплі – я її запікаю. Їм різноманітні крупи. Можна зробити домашній йогурт та домашній адигейський сир без проблем. Страва повинна бути смачною і до вживання їжі потрібно підійти з відчуттям голоду. Свою собаку годую м’ясом, бо ж розумію що це хижак. З таким раціоном трошки випадаєш із звичайного ритму життя, якщо знаходишся в компанії, яка вживає національну українську кухню.
Та інколи дозволяю собі сухофрукти, мед, чорний шоколад в невеликих кількостях. Для українця традиційно вживати м’ясо, але якщо ситуативно можна від нього відмовитися, то можна покращити економічний стан сім’ї. Дітей поки у нас нема, але на майбутнє плануємо пристосувати до нашого раціону, але тут проблема може бути із системою загального харчування у освітніх закладах.
Думка лікаря: білок – це основа основ організму
Вегетаріанці

– Нічого поганого у вегетаріанстві нема, проте дотримуватися їхнього раціону не бажано молодим людям, дітям та вагітним, – говорить Ірина Гаєвська, гастроентеролог Хмельницької міської поліклініки №2. – Людина не отримає із рослинної їжі тих білків, які є в тваринній. Боби і горіхи частково компенсують корисні речовини, але не повністю. Все потрібно розрахувати і правильно спожити, щоб отримати середню кількість білка на добу. Активній людині потрібно 200-250 грам. Рослинного білка потрібно значно більше, щоб повністю покрити потреби людини. А білок потрібен для ферментів, для поділу клітин, для обновлення стінок клітин. Хворим людям не можна самостійно приймати такі рішення, адже є ряд захворювань, коли людині не можна виключати ці продукти. Для очищення організму можна на короткий термін, невеликими курсам робити розвантажувальні дні. Місячний термін може бути з рослинно-білковою їжею, якщо правильно розрахувати свій раціон. Людині потрібно споживати більше риби, вона більш легший продукт ніж м\’ясо, яке більше зашлаковує організм. В сирих овочах і фруктах найбільше кількість поживних речовин і вітамінів. Не бажано їсти іноземні овочі та фрукти, бо в організмі українця нема ферментів, які перетравлюють ці продукти.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього