Два блоки Хмельницької АЕС замість Росії добудовуватиме чеська або китайська компанія
Про це розповідає 54-річний Юрій Недашковський, президент Національної атомної енергогенеруючої компанії \”Енерго­атом\”Два блоки Хмельницької АЕС замість Росії добудовуватиме чеська або китайська компанія
Про це розповідає 54-річний Юрій Недашковський, президент Національної атомної енергогенеруючої компанії \”Енерго­атом\”:
— Чеська \”Шкода\” підтвердила готовність брати участь у проекті. Вона працює за європейськими законами, проблем не повинно виникнути. Ми готові підтвердити своїми статутними рішеннями те, що вони братимуть участь у добудові цих енергоблоків. Виготовлятимуть для нас два комплекти реакторних установок. Китайці пропонують менш привабливі умови. Зокрема, вимагають локалізувати виробництво та залучити китайців.
Як повідомляє Gazeta.ua, два блоки Хмельницької АЕС почали будувати за часів Радянського Союзу. Закінчити проект може коштувати Україні 4 млрд євро — понад 99 млрд грн. Це дешевше, ніж звести блок. Роботи планують завершити до 2020 року. 2008-го міжнародний конкурс з вибору типу реакторної установки для недобудованих блоків виграло російське підприємство \”АтомСтройЕкспорт\”. Україна оголосила угоду ­недійсною, бо за сім років організація не почала ­роботи.
Також \”Енергоатом\” розширюватиме використання американського ядерного палива компанії \”Вестінгхаус\” — замість російського. Планує наступного року зробити п\’ять замовлень — два для Южноукраїнської атомної електростанції і три для Запорізької АЕС.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього