Двоє хмельничан дістались автостопом до МонакоАвтостопники з Хмельницького Анна Думанська та Богдан Місюренко під час тривалої мандрівки європейськими країнами побували у країні-карлику Монако. Вони поділились своїми враженнями з рідними та друзями.Двоє хмельничан дістались автостопом до МонакоАвтостопники з Хмельницького Анна Думанська та Богдан Місюренко під час тривалої мандрівки європейськими країнами побували у країні-карлику Монако. Вони поділились своїми враженнями з рідними та друзями.
«Ясна річ, що країна живе за рахунок туризму, казино і будівництва нових готелів і вілл. Князівство розтягнуто вздовж моря на 4 кілометри. Тобто, якщо його площа 2 км², то ширина Монако в середньому всього 500 метрів, починаючи від берега і закінчуючи горами , які теж забудовані готелями і будинками», – розповідають мандрівники.

Цікаво, що за останні 20 років територія Монако збільшилася майже на 40 га. Так, нове місто Фонв’єй, у якому проживає майже чотири тисячі людей, повністю побудоване за рахунок осушення прибережних територій.

У Монако Аня та Богдан відвідали княжий палац, який протягом більш ніж семи століть є незмінною резиденцією правителів країни.
«Від резиденції відкривається гарний вид майже на всю країну. Щодня біля входу до палацу проходить зміна караулу, де можна побачити представників нечисленної армії Монако, – каже Богдан. – Річ у тім, що збройні сили країни, менше якої тільки Ватикан, не мають великого значення і в разі якогось конфлікту Монако буде покладатися на військову підтримку Франції. У Монако існує всього дві постійно діючі воєнізовані частини: корпус пожежників, який складається з 130 осіб і рота княжих карабінерів (112 чоловік)».
Також у країні діє знаменитий Океанографічний музей, заснований у 1889 році князем Монако Альбертом I. З 1957 року директором музею був Жак Ів Кусто.
Ще одна родзинка Монако – це дорогі яхти та автомобілі.
«В бухті стоять сотні дорогих яхт різних розмірів. Тут можна і орендувати яхту, і купити, або ж просто припаркувати. До речі, поставити яхту тут коштує від 1200 євро на день. Є в Монако яхти, оренда яких в тиждень коштує 1 мільйон євро. Раніше такими дорогими послугами користувалися переважно європейці, зараз же тут все частіше російськомовні відпочивальники! – кажуть Аня та Богдан. – А за 1 тисячу євро тут можна взяти в оренду елітне спортивне авто. До речі, дорогі автомобілі збирає князь Монако, його колекція нараховує близько сотні екземплярів».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього