Діяльність більшості хмельницьких адвокатів визнали нелегітимною664 з 843 правозахисників краю видалили із єдиного реєстру адвокатів України.Вони стають заручниками суперечливого українського законодавства.Діяльність більшості хмельницьких адвокатів визнали нелегітимною664 з 843 правозахисників краю видалили із єдиного реєстру адвокатів України.Вони стають заручниками суперечливого українського законодавства.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», аби отримати статус адвоката, потрібно мати свідоцтво про право займатися адвокатською діяльністю. Проте п. 2 ст. 45 Кримінально-процесуального кодексу вимагає ще й присутності юриста у єдиному реєстрі адвокатів України. Веденням же реєстру займається рада адвокатів України, яка й виключила з нього 664 діючих правозахисників з 843.
До речі, рада адвокатів Хмельницької області не є легітимною — вона не має свого положення. Національна асоціація адвокатів України його не видає.

«Саме у положенні описана наша робота: що можемо, а що ні. Ми повинні відкрити рахунок у банку, мати печатку та інше, необхідне для юридичної особи. До мене з Національної асоціації надходять листи, підписані «голові ради адвокатів Хмельницького регіону Маргулян», але чому ж тоді положення не видають?», – обурюється Клара Маргулян.

У таких діях Національної асоціації адвокати вбачають лише один мотив — зробити правозахисників «кишеньковими», аби ними було легко маніпулювати. Обурює адвокатів і членський внесок до асоціації — 1147 гривень. Вони запевняють, що ця сума взята «зі стелі». Шукатимуть правди адвокати у суді, але уже не як захисники — тепер вони потерпілі.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього