До Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жінка, з якою при звільненні не розрахувалося підприємство, де вона раніше працювала. Адвокат місцевого центру домігся і заробітної плати клієнтці і середнього заробітку за час затримки розрахунку.

У позовній заяві адвокат зазначив, що 18 травня 2015 р. його клієнтка за власною ініціативою звільнилася з ТзОВ «Подільська веселка». Проте підприємство з нею не розрахувалося, заборгувавши 3100 грн заробітної плати. Зважаючи на це, позивачка просила стягнути з відповідача 3100 грн заборгованості із заробітної плати та середній заробіток за період затримки розрахунку у сумі 45772 гривень 27 копійок.

Оскільки представник відповідача повторно в судове засідання не з’явився і про причини неявки не повідомив, хоча про час і місце слухання його поінформували належним чином, суд розглядав справу заочно на підставі наявних у справі доказів.

Як вдалося з’ясувати під час судового розгляду, при звільненні позивачки розрахунок з нею проведено не було, через що утворилася заборгованість із заробітної плати в сумі 12416,07 грн. Однак протягом жовтня-листопада 2015 року відповідач частково погасив заборгованість, не виплативши 3100 грн.

Згідно з нормами Кодексу законів про працю України (ст.ст. 116, 117), якщо має місце затримка у виплаті заробітної плати позивачу при звільненні і розмір невиплаченої заробітної плати не заперечується відповідачем, відповідач повинен виплатити працівникові середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

У цьому випадку середній заробіток за час затримки виплати, розрахований відповідно до вимог законодавства, мав би становити 46 тис. грн.

Зважаючи на приписи законів та враховуючи аргументи, наведені адвокатом, Кам’янець-Подільський міськрайонний суд своїм рішенням від 29 серпня 2016 року вирішив позов частково задовольнити і стягнути з ТзОВ «Подільська Веселка» на користь позивачки 3 100 грн заборгованості із заробітної плати та 45 772 грн компенсації за затримку розрахунку при звільненні з урахуванням податків, зборів і обов’язкових платежів.

Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам’янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам’янець-Подільський). Адреса: м. Кам’янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

http://aktualno.km.ua/

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього