Прокуратура Хмельниччини відстоює в суді повернення державі понад 112 га сільгоспземель вартістю більше 3,6 млн грн

 Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено факти неправомірного набуття права користування великою площею сільгоспугідь на території Великозозулинецької та Глібківської сільських рад Красилівського району.

Про це повідомив заступник керівника місцевої прокуратури Ярослав Лісовий.

Встановлено, що на підставі наказів Головного управління Держземагентства у Хмельницькій області у жовтні 2014 року із мешканцем м. Красилів укладено п’ять договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею понад 112 гектарів для ведення фермерського господарства.

Майже через рік вказаний громадянин передав ці землі в суборенду одному з сільськогосподарських товариств, в якому він був працевлаштований.

Як з’ясувалось, всупереч вимогам чинного законодавства, нормативна грошова оцінка цих земель, яка є підставою для визначення розміру орендної плати, не проводилась, а самі земельні ділянки надані не єдиним масивом, а знаходяться на значній відстані одна від одної.

Крім того, в орендаря відсутня будь-яка сільськогосподарська техніка, а фермерське господарство взагалі не створено, незважаючи на те, що земельні ділянки надані в оренду саме з цією метою.

Зазначене підтверджує, що дійсний намір громадянина спрямовувався не на ведення фермерського господарства, а штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду поза передбаченої законодавством процедури земельних торгів та подальшого їх використання іншим сільськогосподарським підприємством.

Тому, місцева прокуратура звернулася у суд з позовними вимогами до Головного управління Держземагентства в області, орендаря та суборендаря про визнання незаконними та скасування наказів і укладених на їх підставі договорів оренди, а також суборенди земель, середня вартість яких складає більше 3,6 мільйонів гривень.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення