Ефективне лікування онкозахворювань залежить від профілактики та раннього їх виявленняЩорічно, 4 лютого, за ініціативи «Міжнародного союзу проти раку» (UICC) відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Основною метою проведення якого є підвищення обізнаності жителів планети про рак як одне з найважчих захворювань сучасності, а також привернення уваги громадськості до його запобігання, виявлення та лікування.
Щорічно, 4 лютого, за ініціативи «Міжнародного союзу проти раку» (UICC) відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Основною метою проведення якого є підвищення обізнаності жителів планети про рак як одне з найважчих захворювань сучасності, а також привернення уваги громадськості до його запобігання, виявлення та лікування.

Саме тому у цей день відбулося засідання за «круглим столом» провідних фахівців у галузі онкопатології, працівників Департаменту охорони здоров’я, представників громадських організацій та засобів масової інформації, де кожен з учасників висловив своє бачення зазначеної проблеми та вніс на розгляд можливі шляхи її подолання. Участь даному заході взяв участь перший заступник голови облдержадміністрації Вадим Гаврішко.

Вадим Дмитрович зазначив, що в Україні в цілому і на Хмельниччині зокрема, за останні десятиріччя проблема раку постала особливо гостро. Адже ризик захворіти на рак в нашій країні має кожен третій чоловік та кожна п\’ята жінка, причому майже 30% хворих – це люди працездатного віку. Нині на кожні 50 жителів припадає 1 хворий на рак.

Посадовець наголосив на словах Президента України Віктора Януковича щодо необхідності наближення на первинному рівні до пацієнта мережі амбулаторій сімейної медицини. Задля цього щорічно має відкриватися як мінімум 400 нових амбулаторій. У роботі сімейного лікаря акцент має переміститися на профілактичну складову. Адже завдяки покращенню виявлення онкопатології на ранніх стадіях та відповідно зниження захворюваності має стати одним з ключових критеріїв для оцінки роботи сімейного лікаря.

Поліпшення організації онкологічної допомоги населенню на Хмельниччині за останнє десятиріччя вдалося досягти завдяки організаційним заходам, спрямованим на поліпшення профілактики, діагностики та лікування онкологічних хворих. Найкращим прикладом цього слугує зростання частки виявлених онкохворих на ранніх стадіях до 53%. Також відмічається зменшення занедбаності раку та летальності хворих до року на 7%.

Аби продовжити позитивні зрушення у цьому напрямку прийнято Загальнодержавну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, яка затверджена Законом України від 23 грудня 2009 року. Поряд з цим, у нашій області прийнята та виконується «Обласна програма боротьби з онкологічними захворюваннями».

Не менш важливим аспектом стало відновлення за ініціативи голови Хмельницької обласної державної адміністрації Василя Степановича Ядухи роботи мережі оглядових кабінетів та запровадження регіонального проекту «Народний медогляд». Завдяки якому у 2013 році під час всіх видів онкопрофоглядів діагноз раку встановлено 1096 хворим, що становить 23,1% від усіх вперше виявлених онкологічних хворих.

Вадим Гаврішко акцентував увагу присутніх на тому, що керівництвом облдержадміністрації приділяється значна увага покращенню матеріально-технічного оснащення обласного онкологічного диспансеру – основного спеціалізованого медичного закладу краю, в якому забезпечено поглиблене обстеження та професійне лікування онкологічних хворих. Так, у 2013 році вартість обладнання, придбаного для потреб обласного онкодиспансеру, склала майже 340 тис. грн. Поряд з цим, медичному закладу активно допомагають і різні громадські організації. Благодійний фонд «Розвиток України» закупив та встановив в обласному онкодиспансері обладнання для телемедичних технологій, вартістю близько 40 тисяч гривень.

Як відомо, найкращим способом лікування будь-якої недуги є перш за все її профілактика. Яка полягає в активній санітарно–просвітницькій роботі серед населення. Вона може успішно проводитися лише завдяки об’єднанню зусиль влади, медичних працівників та самих хворих, особливо в подоланні такої важкої недуги як рак. Неабияку роль у цьому відіграють також засоби масової інформації, які здатні впливати на свідомість людей та стимулювати до проходження профілактичних медичних оглядів.

За матеріалами: Хмельницької обласної державної адміністрації

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього