Екологічна катастрофа на Хмельниччині
На території Національного природного парку «Подільські Товтри», у річці Збруч, загинуло близько 3-х тон риби. На місце події – Сатанівке водосховище, у Городоцький район терміново виїхали екологи та правоохоронці. Їм належить встановити що призвело до масової загибелі риби і визначити розмір збитку для навколишнього середовища і держави.Екологічна катастрофа на Хмельниччині
На території Національного природного парку «Подільські Товтри», у річці Збруч, загинуло близько 3-х тон риби. На місце події – Сатанівке водосховище, у Городоцький район терміново виїхали екологи та правоохоронці. Їм належить встановити що призвело до масової загибелі риби і визначити розмір збитку для навколишнього середовища і держави.

Загиблу рибу місцеві жителі виявили біля дамби Сатанівської ГЕС, яку відновлюють підприємці з Камянець-Подільського. Інженер з рекреації – Валерій Раховський, каже: сьогодні лише на поверхні води – до тони мілкої риби. Більшу частину риби вже зібрали працівники ГЕС. Велика, ж, риба: карпи та щуки – гниє на глибині 4-5 метрів.

Представники обласної екологічної інспекції відібрали проби води з річки Збруч і заміряли рівень кисню у воді. А ще – нарахували більше тисячі осіб загиблої риби, що була сплила на поверхню: щука, карп, короп, плотва та лящ. Шукають причини загибелі риби.

Екологам ще належить встановити причину загибелі риби. Це може бути недостатній рівень кисню у воді, чи забруднення Збруча хімічними сполуками. А правоохоронці нині встановлюють свідків та обставини екологічної катастрофи. Після визначення екологами суми матеріального збитку, правоохоронці порушать кримінальну справу.

Як повідомили телеканалу \”Екслюзив\”, екологи називають ситуацію на Збручі – екологічною катастрофою. Масова загибель риби, очевидно, призвела до забруднення річки Збруч, яка від водосховища тече через санаторно-курортну зону Сатанів – на Тернопільщину. І впадає в Дністер. Відтак, фахівці радять людям тимчасово утриматися від купання та використання цієї води в побутових потребах.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього