Доки не зміниться законодавство, мешканцям Хмельниччини доведеться дихати забрудненим повітрям. Про це журналістам сайту “0382.ua” заявив старший інспектор Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Олег Ліщук.

Під час обговорення болючого питання з викидами Понінківського картонно-паперового комбінату Олег Ліщук розповів, що екологічні проблеми в області досить суттєві. Але впоратися з ними, на думку еколога, допоможуть лише зміни у законодавстві.

«Ми намагаємося діяти згідно наших повноважень, але, на жаль, наше законодавство і наша служба так влаштовані, що ми не можемо впоратися з таким обсягом роботи. Державна екологічна інспекція стоїть на порозі реформування. Нашим вищим керівництвом вносяться пропозиції щодо зміни законодавчих актів для ефективного проведення перевірок та для того, щоб реформувати сам орган. Зараз маємо таку ситуацію, що підприємців захищають, а інспектор — ніхто», — бідкається Олег Ліщук.

Нагадаємо, що окрім викидів Понінківського картонно-паперового комбінату, від яких страждають уже третій рік поспіль мешканці Понінки, що у Полонському районі, в області є ще чимало нарікань на забруднення повітря від випалювання деревного вугілля, забруднення річок та чорноземів переробними підприємствами та комплексами з розведення свійських тварин та птиці. Ці проблеми гостро стоять в області, натомість екологи в чергове розписуються у своїй безпорадності.

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні