Село Кремінна, що у Городоцькому районі, залили свинячі фекалії. Місцеві кажуть, протягом 8 місяців свинокомплекс, розташований на території села, активно розливав гній по полю, котре розташоване ледь вище їхніх осель. При морозах він замерз, а з відлигою фекалії потекли – прямісінько до людських дворів.

Віра Романівна, 84-річна жителька Кремінної, серед тих, хто найбільше постраждав від потопу з фекалій. Розповідає – минулої неділі з дня в день протягом тижня відчищала від них шуфлею своє подвір’я. А от в криниці вода й досі – і за кольором, і за запахом схожа на те, що полилось із поля.

Міні-екологічна катастрофа у Кремінній триває уже сьомий рік. А усе через те, що лагуни, призначені для нечистот, знаходяться за 50 метрів від людських помешкань. Тож місцеві майже завжди потерпають від нестерпного смороду.

Від смороду найбільше страждають діти. Молоді мами переконують: по-перше, малеча хворіє, по-друге, свіжим повітрям не дихає. Якщо вітер попутний, погуляти надвір – не вийти. Білизну тут сушать теж у хаті, при зачинених дверях та вікнах.

Куди лишень не зверталися мешканці Кремінної, благаючи про допомогу. Сім років переписок із різними інстанціями практично нічого не дали. Бо свиноферма – спершу одного власника, а від 2014-го – другого, разом із лагунами для фекалій так і стоїть за 50 метрів від людських помешкань.

Що буде фермеру за теперішній вилив нечистот на поля – поки невідомо. Але після потопу із фекалій за справу таки взялася екологічна інспекція.

Докладніше про екологічну катастрофу у селі Кремінна, що на Городоччині, у сюжеті телеканалу “Ексклюзив”. 

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні