Економічна стабільність в Україні - проведення реформ та припинення війни на сході
Таку думку висловив народний депутат України Серій Лабазюк у коментарі.Економічна стабільність в Україні - проведення реформ та припинення війни на сході
Таку думку висловив народний депутат України Серій Лабазюк у коментарі.
За словами політика, українці опинились на межі бідності через зростання цін на товари першої необхідності, послуги ЖКГ, інфляцію та ріст курсу долара.
«Ціни останнім часом ростуть як на дріжджах – уже не по днях, а по годинах! З кожним днем заробітки українців все більше знецінюються. Елементарно, буханець хліба, який раніше, в середньому, коштував п\’ять гривень, зараз – подорожчав вдвічі. Ось вам і економічні реалії… Це вже не можна назвати затягуванням пасків. Це реальне затягування зашморгу на шиях людей. Теперішні економічні реалії роблять із українців жебраків», – наголосив нардеп.
В першу чергу, подорожчання такого соціально важливого продукту, як хліб, нардеп пояснює тим, що вартість зерна прив\’язана до курсу долара, який нині нестабільний і в останні місяці значно зріс. Окрім цього, велике значення в ціні хліба відіграє транспортна складова та енергоносії, практично 80% яких Україна купує за кордоном.
«У зв’язку з ростом цих всіх складових хлібопекарі працювали з мінімальною рентабельністю. Вони були змушені підняти ціну хліба, щоб компенсувати понесені затрати і щоб взагалі не зупинити підприємство», – сказав С. Лабазюк.
За оцінками нардепа, поки не буде стабільності, не припиниться війна і громадяни не побачать реальних реформ в країні, прогнозувати щось неможливо.
«Це стосується не тільки хліба чи курсу гривні, а й економіки в цілому. В свою чергу, мінімальна пенсія та мінімальний прожитковий мінімум на сьогодні не здатні забезпечити навіть фізичного виживання значної частини людей», – вважає нардеп.
С. Лабазюк нагадав, що депутатська група «Воля народу» ще перед прийняттям змін до Держбюджету-2015 вимагала від Уряду прийняти постанову щодо індексації нинішнього рівня мінімальних зарплат і прожиткового мінімуму на 30%. Однак досі це питання нерозглянуто.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього