Експерименти з маневруванням енергоблоками АЕС загрожують жителям України
Атомники готуються використовувати свої енергоблоки для покриття піків споживання електроенергії в ранкові та вечірні години, а вночі диспетчери вручну будуть знижувати навантаження ядерних реакторів. Про це в статті \”Два експерименту атомної енергетики: які наслідки чекають Україну?\” пише \”Дзеркало тижня\”.Експерименти з маневруванням енергоблоками АЕС загрожують жителям України
Атомники готуються використовувати свої енергоблоки для покриття піків споживання електроенергії в ранкові та вечірні години, а вночі диспетчери вручну будуть знижувати навантаження ядерних реакторів. Про це в статті \”Два експерименту атомної енергетики: які наслідки чекають Україну?\” пише \”Дзеркало тижня\”.

Так, експерт з питань енергетики Андрій Герус стверджує, що спроектовані за радянських часів реактори, які сьогодні експлуатує компанія \”Енергоатом\”, технічно не пристосовані до різкого і неодноразового зміни потужності.

\”Маневрувати у нас може або гідроенергетика, або теплова генерація.\” Енергоатом \”повинен працювати рівним графіком і вдень, і вночі, і ця система не налаштована, щоб маневрувати енергоблоками. Власне, АЕС працюють рівним графіком з міркувань безпеки\”, – пояснює експерт.

Саме маневрування пропонується проводити реакторами, в яких використовується тепловиділяючі збірки американської компанії \”Вестінгауз\”. Цей вид непроектного палива вже в цьому році надійде на три блоки Южно-Української та Запорізької атомних станцій. Хоча, як стверджують експерти, конструктивні недоліки тепловиділяючих збірок \”Вестінгауз\” приводили до порушень в роботі реакторів.

\”З паливом, яке постачав\” Вестінгауз \”, були проблеми, – каже Василь Котко, президент Всеукраїнської громадської організації\” Енергетична асоціація України \”. – Наприклад, від високої температури в реакторі тепловиділяючі збірки відчували деформації, і системи управління захистом\” заїдали \”.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього