Експортери Хмельниччини переходять на європейські стандарти роботи
Учасники зовнішньоекономічної діяльності з 1 січня 2016 року матимуть змогу отримати сертифікати про походження товару форми EUR.1 на Хмельницькій митниці ДФС.Експортери Хмельниччини переходять на європейські стандарти роботи
Учасники зовнішньоекономічної діяльності з 1 січня 2016 року матимуть змогу отримати сертифікати про походження товару форми EUR.1 на Хмельницькій митниці ДФС. Дана новація вводиться у дію відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами членами. Про це повідомляють на сайті фіскальної служби.
Таким чином товари українського походження, що експортуються до країн – членів Європейського Союзу, та які задовольняють вимогам, визначеним у Протоколі 1 «Щодо визначення концепції «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» матимуть преференційні ставки ввізного мита.
Для отримання сертифіката експортер повинен письмово із заявою довільної форми звернутись на ім\’я керівника митниці або митного поста для отримання бланка сертифіката.
Отримавши бланк сертифіката, експортер повинен надати митниці такі документи:
заяву, що містить декларацію від експортера, за формою, визначеною у Додатку ІІІ до Протоколу 1 до Угоди, для видачі сертифіката;
– заповнений відповідно до вимог Угоди бланк сертифіката (оригінал сертифіката, дві паперові копії сертифіката та його електронну копію у разі заповнення сертифіката машинописом);
– документи, що підтверджують преференційне походження товарів відповідно до вимог Протоколу 1 до Угоди, у разі якщо це перша поставка таких товарів до країн Європейського Союзу.
Сертифікат видається протягом 3-х робочих днів з дня, наступного після реєстрації заяви у митниці, та діє протягом 4-х місяців з дати його видачі.
Також важливо, що митні органи України можуть надавати експортерам, які здійснюють відвантаження продукції згідно зазначеної угоди статус уповноваженого (схваленого) експортера. Перевагою використання такого є те, що для отримання тарифних преференцій український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1 самостійно визначає та декларує походження товарів на товаросупровідних документах, що дозволить прискорити процедуру експорту товару.
Відповідно 1 січня 2016 року митні органи країни ЄС не будуть приймати для застосування преференцій в рамках Угоди сертифікати форми “EUR.1”, видані торгово-промисловими палатами України.
З метою запобігання затримок митними органами ЄС у наданні тарифних преференцій на українські товари, які було експортовано до набуття чинності Угодою без сертифікату походження форми “EUR.1”, виданого митними органами України, фахівці Хмельницької митниці ДФС пропонують експортерам завчасно, до 1 січня 2016 року, надати митниці заяви на отримання таких сертифікатів державами членами, з іншої сторони.

Для упередження зволікань та проведення оперативного митного оформлення експортери мають змогу отримувати сертифікати преференційного походження за місцем здійснення митного контролю: відділ адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Хмельницької митниці ДФС, митний пост «Хмельницький-центральний», місце прибуття митний пост «Хмельницький-центральний» м. Красилів, митний пост «Славута», митний пост «Кам’янець-Подільський».
За більш детальною інформацією просимо звертатися за адресою: м. Хмельницький, вул. Пілотська, 2; тел. (0382) 72-09-59.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього