Електроне шахрайство
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційно – правове роз`яснення щодо одного із видів шахрайства – «кредити».Електроне шахрайство
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційно – правове роз`яснення щодо одного із видів шахрайства – «кредити».
Наші громадяни звикли оглядатися на країни Євросоюзу де люди майже все життя живуть «у кредит». Україна також впевнено набирає обертів щодо збільшення обсягів видачі різних видів кредитів і тим самим одразу ж відкривається нова «золота жила» для шахраїв. З’явилося безліч різноманітних схем для незаконного отримання кредитів та схем шахрайства.
Правозахисниками громадської організації розкрито найпоширеніші способи шахрайства, що в майбутньому захистить Вас від злочинних афер.
У банківській сфері зловживання з боку персоналу – явище поширене. Особливо, як показує практика, в дрібних банках. Причина цього явища в першу чергу криється у виконанні однією людиною в невеликому банку кількох посад відразу. Це дозволяє зробити розкрадання в якості касира, а потім приховати його в якості бухгалтера.
Банки чи кредитні спілки намагаються обманути клієнтів і навпаки, використовуючи при цьому різноманітні шахрайські схеми.

І. «Кредитна спілка».
В першу чергу зазначимо, що кредит можна отримати не лише в банку, але і в кредитній спілці. В Україні діє близько 700 кредитних спілок за принципом чорної каси. В оголошеннях обіцяють надати кредит за декілька годин. Насправді, коли особа приходить до спілки, їй спочатку пропонують сплатити обов’язковий вступний внесок, десь 2-3 тисячі гривень, та підписати договір на п\’ять-сім сторінок тексту дрібним шрифтом, який, як правило, ніхто не читає. ПАМ`ЯТАЙТЕ!!! ніколи не підписуйте такого роду договір детально не ознайомившись – в разі необхідності зверністься до юристів.
Після підписання договору майбутньому позичальнику надають квитанцію для сплати вступного внеску, але після перерахування цих коштів йому виписують наступне платіжне доручення для погашення щомісячних платежів за кредитом, який йому ще не видали.
Врезультаті «клієнт» постійно отримує подібні платіжні доручення. Інколи все ж вдається розпочати кримінальне провадження і позбавити кредитну спілку ліцензії. Але шахраї отримують нові ліцензії, оформлені на підставних людей, продовжуючи працювати за накатаною схемою.

ІІ. «Електронне шахрайство»
Поширене і так зване «електронне шахрайство» – дані злочини вчиняються за допомогою комп’ютерів. Як наприклад, у великі фірми приходять листи з проханням уточнити дані по пластикових картах. При натисканні на посилання в цьому листі клієнт потрапляв на псевдосайт банку, де йому пропонували набрати номер кредитки і пін-код. Врезультаті шахраї, які незаконно заволоділи персональною інформацією мають повний доступ до Ваших коштів.

ІІІ. «Списання коштів з рахунків клієнта»
Ще один майже невидимий спосіб для шахрайства – це списання коштів з рахунків. Якщо неуважно стежити та не контролювати рух кощтів на рахунках підприємства, то гроші можуть бути списані на іншу фірму. Якщо списання виявляється – шахрай вибачається і повертає гроші. Якщо ніхто нічого не помітив – дохід отриманий.
Так слід бути обережним та забувати, що у «віртуальному житті» сьогодні не менше шахраїв чим у реальному.

Громадська організація «Юридично-Інформаційний Центр»
адреса: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113,
юрист Літвін Олег Юрійович, тел. 067 – 381-06-41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього