Еволюція видів: кабельне та інтерактивне телебачення - в чому різниця?
Для багатьох з нас телебачення було і залишається одним з головних способів отримання інформації.Еволюція видів: кабельне та інтерактивне телебачення - в чому різниця?
Для багатьох з нас телебачення було і залишається одним з головних способів отримання інформації.

Напевно, найбільш вдала асоціація, яка приходить після слова \”телевізор\” – це \”вікно у світ\”. Саме з телеекранів більшість з нас дізнаються останні новини та проводять вечора за різними розважальними програмами, а кожного ранку прокидаються і натискають кнопку на пульті. Але з часом телебачення змінюється не тільки внутрішньо за змістом ефіру, але ще змінюється і зовні.

Пройшло не так багато часу і на зміну добре відомим чорно-білим телевізорам, з великою антеною у вікні, поступово прийшли так звані Smart телевізори та підключення до них «розумного» телебачення. Пропонуємо вам розглянути, чим ця інноваційна технологія відрізняється від звичайного телебачення?

Ще десять років тому існував лише один спосіб перегляду ТБ у вигляді підключення до колективної антени з супутніми перешкодами зв’язку і зернистим екраном. З часом сигнал став цифровим, з\’явилось інтерактивне мовлення та можливість підключитися до супутника навіть у полі. А головне – змінилися і переваги глядача, більшість бажають дивитися не два-три державні канали, а кілька десятків, включаючи тематичні та зарубіжні.

Сьогодні оператори пропонують безліч варіантів підключення: супутникове, ефірне і провідне. Перші два типу передають сигнал у вигляді радіохвиль, а третій – у вигляді сигналів по фізичному носію у вигляді кабелю. Найбільш поширена технологія, за допомогою якої ми отримуємо якісну цифрову картинку на екранах наших телевізорів через звичайний провід – називається кабельним телебаченням.

Але повертаючись до шаленій популярності «Smart» телевізорів, все більшість людей обирає нову та інноваційну технологію отримання сигналу через Інтернет – телебачення ОТТ.

Лише уявіть, що ви вирішили затіяти в оселі ремонт або просто перестановку меблів. Задля безпеки та для загального затишку, господарі намагаються уникати виведення великої кількості проводів на зовні. Виникає питання, як підключити телевізор, перемістивши його в нове місце? Особливо в такому випадку зручно власникам «розумного» телевізора (SmartTV). Вам досить встановити на ньому з\’єднання Wi-Fi та налаштувати послугу інтерактивного телебачення ОТТ, позбавивши себе від зайвих проводів і комутацій.

Технологія розумного телебачення ОТТ досить нова та відрізняється незначним збільшенням ціни за користування послугою, але її вагомі якості говорять о суттєвих перевагах.

Інтерактивне телебачення ОТТ – це технологія доставки телесигналу нового покоління через Інтернет з безліччю мультимедійних сервісів . Підключивши ОТТ, ви маєте багатоканальний звук, ресивери з можливістю запису передач, FullHD-програми, таймери і багато іншого. На останньому кроці з\’явилася можливість не тільки дивитися те, що показують, але самому формувати сітку мовлення під себе. Наприклад, спортсмени та активні вболівальники можуть вибрати для себе певний перелік активних телеканалів на спортивну тематику, так само і музичні, або пізнавальні канали. Функція Таймшифт дозволяє подивитися пропущений фрагмент прямого ефіру, а електронний телегід ознайомить з програмою телепередач. Телеглядач, який підписався на пакет послуг оператора OTT, отримує можливість перегляду обраних телеканалів в будь-якій точці з можливістю підключення до мережі Інтернет: швидкий доступ до Facebook, Twitter, Вконтакте. З\’явилася можливість здійснювати відеодзвінки через Skype. Головною умовою підключення – повинен бути надійний і стабільний Інтернет.

Але якщо у вас звичайний аналоговий телевізор і ви хочете дивитися цифрові канали у відмінній якості, то викидати його не обов\’язково – достатньо підключити до нього приставку (тюнер) і під`єднати його до мережі. У більшості моделей є USB-порт для підключення зовнішнього жорсткого диска, на який також можна вести запис програм з телевізора. І все, що необхідно для підключення кабельного телебачення – це вибрати надійного провайдера ТВ послуги і чекати, коли фахівці компанії підключать ваш телевізор до своєї мережі.

Якщо говорити про вартість використання цих двох технологій, на ринку телеком послуг вже існує безліч пропозицій по підключенню кабельного телебачення, а ось інтерактивне телебачення ОТТ в Україні поки надають декілька операторів. Одним з провідних провайдерів у Хмельницькій області є ТМ «Домашній телеком», який вже зарекомендував себе як надійний постачальник послуг від Національного оператора «Датагруп».

На сайті оператора, мешканцям Хмельницького та міст Кам\’янець-Подільський, Старокостянтинів, Нетішин, Славута та Шепетівка пропонується підключити за досить невелику плату послугу Інтернет та розумне телебачення ОТТ. Ціни на послуги цілком демократичні. Особливістю є той факт, що оператор пропонує комплексне підключення послуги Інтернет та ТБ, що досить зручно: єдина служба технічної підтримки, єдиний рахунок, спільні акційні пропозиції та інші переваги. Що стосується ціни на послуги: щомісячна абонентська плата за можливість насолоджуватися безліччю телеканалів дорівнює вартості одного квитка у кінотеатр! Таким чином зручний власний «кінотеатр» вдома на цілий місяць, при цьому можливість завантажувати безліч фільмів через Інтернет. Обирайте для себе будь-який із способів підключення та насолоджуйтесь переглядом улюблених телепрограм.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього