Фото Департаменту освіти та науки м.Хмельницький

Танк, що було виявлено під час будівельних робіт неподалік залізничного переїзду, будуть витягати з-під фундаменту. Історик Ігор Западенко виклав свою версію появи цього танку:

Поки на будівельному майданчику біля залізничного вокзалу з-під землі здобувають танк 😉 висуну свою версію того, що там знайшли. Те, що стирчить з-під фундаменту, найімовірніше є гарматою М-10Т радянського танку КВ-2. Залягає вона нижче денної поверхні, під шаром цегляних уламків, але не глибоко. Весь танк, і навіть башта КВ-2 (ще те одоробало) туди не влізе. Отже, швидше за все, за півгодини з-під фундаменту оісного центру здобудуть гармату М-10Т без башти.
Як вона опинилася під землею? Моя версія така. Ще до ВВВ там, де зараз прикордонна академія, розмістили 2-ге Горьковське танкове училище. Я сам народився і виріс у тому районі, і ще дошкільням мене дядьки військові брали до башти Т-55 поміряти шлемак, як і всіх хлопців з району. Лише у1972 танкісти поступилися місцем артилеристам. Тобто, танкового мотлоху там не бракувало з кінця 1930-х років. А саме на тому місці, де будується офіс-центр, ще у радянські часи була рампа для завантаження віськової техніки на платорми залізничні. Маю підозру, що цю рампу влаштували ще німці, оскільки у наявності є фото кінця березня 1944 року, на якому сусідня базарна площа (нині територія міської лікарні) повністю заставлена німецькою бронетехнікою, яку не встигли вивезти.
Як ця гармата могла опинитися нижче рівня землі? Як розповідали мої рідні, залізничну станцію неодноразово бомбили. На мою думку, цю гармату (певно, не боєздатну) закинули в одну з вирв від бомби як баласт, щоб засипати і вирівняти рампу біля колії.

фото ігоря Западенко
фото ігоря Западенко

Залиште коментар

Також по темі

Встановлено долю танку КВ-2, гармату від якого розкопали біля залізничного переїзду.ФОТО

Хмельницький залишиться без танку КВ-2. Адже на місці