Газопостачання Хмельницької області перебуває на межі зриву
ПАТ «Хмельницькгаз» підтримало звернення газорозподільних компаній до Президента та Уряду України.Газопостачання Хмельницької області перебуває на межі зриву
Безперебійне та безаварійне газопостачання Хмельницької області, як і усіх областей України, напередодні опалювального періоду перебуває на межі зриву. Занепокоєння критичною ситуацією, що ставить під загрозу надійність функціонування газових мереж, висловили учасники конференції 36 газорозподільних компаній держави, яка відбулася 24 вересня у м. Києві. Участь у заході взяла і делегація ПАТ «Хмельницькгаз».
Компанія уже тривалий час знаходиться у кризовій ситуації, адже діючі тарифи на транспортування природного газу економічно необгрунтовані, а середньозважений тариф 2015 року покриває лише 89,8% витрат товариства, тому 36 мільйонів запланованих витрат залишаються без джерел фінансування. Скрутне становище підприємства спричинене також і різким підвищенням ціни на блакитне паливо та небувалими боргами споживачів за спожитий газ, які склали на 01 вересня 2015 року уже понад 85 млн.грн. Крім того, ситуацію поглибило й необгрунтоване зменшення норм використання газу. Водночас, від системної роботи ПАТ «Хмельницькгаз» залежить безперебійне та безаварійне газопостачання області, особливо напередодні опалювального періоду.
Крім того, низький рівень заробітної плати на підприємстві призводить до відтоку спеціалістів із багаторічним стажем. Так, середньомісячна заробітна плата працівників складає 3228 грн., що на 30% менше від заробітної плати по промисловості у Хмельницькій області.
Однак, незважаючи на усю складність ситуації, ПАТ «Хмельницькгаз» завершує підготовку до осінньо-зимового періоду 2015-2016 рр., хоча за свою майже 60-річну діяльність, підприємство вперше зіштовхнулося з практично мінімальним фінансуванням та неможливістю в потрібному обсязі виконати усі необхідні роботи, затверджені Інвестиційною програмою.
Профспілка ПАТ «Хмельницькгаз» разом з іншими газорозподільними компаніями звернулися до Президента та Прем’єр-міністра України з проханням терміново особисто втрутитися в ситуацію, зокрема, провести відкриті слухання за участю керівників Міненерговугілля та НКРЕКП, а також привести тарифи на транспортування природного газу до економічно обгрунтованих, відобразити в тарифі зарплату працівників на рівні середньої по промисловості та не допустити банкрутства газорозподільних товариств. Також розробити програму розвитку і модернізації газових мереж на 5 років та затвердити її на рівні Кабінету Міністрів.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту