Героїв-добровольців та зупинену мить на передовій хмельничанам покаже київський фотохудожник
Третього грудня у мистецькій галереї музею-студії фотомистецтва (вул. Проскурівська, 56) відбудеться відкриття виставки світлин «Добровольці» фотохудожника Андрія Котлярчука з міста Києва.Героїв-добровольців та зупинену мить на передовій хмельничанам покаже київський фотохудожник
Третього грудня у мистецькій галереї музею-студії фотомистецтва (вул. Проскурівська, 56) відбудеться відкриття виставки світлин «Добровольці» фотохудожника Андрія Котлярчука з міста Києва. Виставка приурочена до Дня Збройних Сил України. В експозиції представлена серія портретів героїв батальйону «Свята Марія», чимало з яких добровільно поїхали на схід захищати Вітчизну просто з революційного Майдану. Зйомки велися на лінії оборони Маріуполя в грудні 2014 року.
Початок о 16.00. Запрошуємо усіх охочих хмельничан та гостей міста відвідати фотовиставку, повідомляють на сайті міської ради.
«Людська пам’ять має природну особливість – забувати важливі речі та пам’ятати дрібнички. Коли ця жахлива війна закінчиться, триватиме процес деформації спогадів. Складна мозаїка з облич бойових товаришів, їх геройських вчинків, мрій та вражень від війни ставатиме прозорою. Все відходитиме в далеке минуле. І лише іноді короткі епізоди будуть ненадовго зринати з глибин пам’яті. На війні час спливає швидко. Зупинитись ніколи. Цілодобова коловерть військового механізму підкидає роботу кожному. Саме шалений вир подій на передовій спонукав мене до бажання бодай ненадовго зупинити час.

Героїв-добровольців та зупинену мить на передовій хмельничанам покаже київський фотохудожник Героїв-добровольців та зупинену мить на передовій хмельничанам покаже київський фотохудожник

Не бігати за бійцями з репортерською камерою, а дати змогу розкритися героям, які добровільно поїхали на війну захищати Вітчизну.
Хай ця серія портретів буде пам’ятником бійцям, де документи епохи щільно переплітаються з художнім поглядом автора. Всі фотографії знімалися на плівку камерою Роллейфлекс. Саме неповторна фактура чорно-білої плівки допомагає зануритися у світ, де все насправді, у тім числі й смерть. Як доповнення, я записав багато вражень добровольців від навколишнього світу. Ці прості слова бійців зростаються зі світлинами невід’ємно. Гадаю, разом це і є актуальним українським мистецтвом, яке потрібне тут і зараз. Я дуже вдячний батальйону «Свята Марія» за можливість реалізувати цей проект», – розповідає автор Андрій Котлярчук.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього