Голосуючи реформаторські закони рухаємося до Європи, при цьому не забули і про невеличке село на Славутчині
Український Парламент восьмого скликання, не зважаючи на усі складнощі, продовжує дуже плідно працювати та приймати необхідні для побудови нової країни та вирішення поточних проблем українців закони. Минулий тиждень не став виключенням.Голосуючи реформаторські закони рухаємося до Європи, при цьому не забули і про невеличке село на Славутчині
Підсумки парламентського тижня

Український Парламент восьмого скликання, не зважаючи на усі складнощі, продовжує дуже плідно працювати та приймати необхідні для побудови нової країни та вирішення поточних проблем українців закони. Минулий тиждень не став виключенням.

Проблеми житлових будинків від тепер вирішуватимуться ефективніше

Парламент прийняв надважливий та довгоочікуваний Закон \”Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку\”.
Багато експертів вважають, що прийняття документу дозволить впровадити нові відносини у сфері обслуговування багатоквартирних житлових будинків, практично руйнуючи монополію \”жеків\” та даючи змогу мешканцям ефективно управляти спільним майном.
Отже, у сфері житлово-комунального господарства чекають чималі зміни, які згодом мають призвести до підвищення якості надання послуг та вберегти житлові будинки від поступового занепаду та руйнації.

Зміни до Кримінально процесуального кодексу мають захисти права людей

Парламент підтримав проект закону, який дає можливість підприємствам, організаціям і громадянам захистити свої права і оспорити незаконне вилучення майна під час обшуку чи виїмки. Цей документ зобов’язує слідчих надавати копію протоколу особі, у якої було вилучено майно. Раніше це питання не було врегульоване, і траплялися випадки, коли правоохоронці зловживали своїм службовим становищем та не повертали вилучене майно, що по-суті, було крадіжкою з боку тих же міліціонерів.
Зміни до кодексу, за словами колеги по фракції та ініціатора законопроекту Оксани Продан, зв’яжуть руки крадіям в погонах і дадуть можливість людям захистити своє право власності. Слідчі зобов’язані будуть надавати другий примірник протоколу обшуку разом з описом вилученого майна тій особі, у якої проводиться обшук. А в разі її відсутності – повнолітньому членові її сім’ї або його представникові. При проведенні обшуку на підприємстві, в установі або організації другий примірник протоколу вручається керівнику або представникові підприємства, установи або організації.

Вузи мають очолювати достойні люди

Також ми проголосували зміни до закону \”Про вищу освіту\”, зокрема стаття 42 була доповнена новою частиною, яка забороняє балотуватися на посаду ректора ВНЗ особі, яка: за рішенням суду визнана недієздатною; має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку; відповідно до вироку суду позбавлена права обіймати відповідні посади; за рішенням суду була визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення – протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили; піддавалася адміністративному стягненню за корупційне правопорушення – протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили; підпадає під дію частини 3 статті 1 Закону України «Про очищення влади».
Переконаний, в освіті не повинно залишатися людей із підмоченою репутацією, особливо на керівних посадах. нічому хорошому такі «спеціалісти» наших дітей не навчать.

Робимо усе, аби Європа стала ближчою

Серед важливих рішень, які були прийняті Верховною Радою були дві й такі, які сприятимуть отриманню для України безвізового режиму з країнами ЄС. Йдеться про проекти постанов про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України” та «Про Звернення до інституцій та держав-членів Європейського Союзу щодо виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України». Але вирішення цієї справи залежить не лише від України.

Не забули і про проблеми маленького села на Славутчині

І на завершення хочу поінформувати, що на минулому тижні ми проголосували Постанову Верховної Ради України, якою перейменували село Шевченка Славутського району на село Шевченко. Здавалося – б одна літера, невелике діло, але раніше мешканці згаданого села мали безліч клопотів з оформленням документів, наприклад, не мали змоги складати цивільно-правові угоди, оскільки зазначена в документах назва населеного пункту не відповідала офіційному обліку адміністративно-територіальних одиниць Хмельницької області.

Щиро Ваш, Роман Мацола
Народний депутат України (Славута, Шепетівка, Полонне)

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього