Головне завдання хоспісного відділення - надання допомоги хворим людям Серед основних засад сучасної медичної галузі – удосконалення надання допомоги у лікуванні та обслуговуванні людей, у тому числі і важкохворих. Відповідні завдання передбачені у соціальних ініціативах Президента України Віктора Януковича, зокрема й щодо проведення медичної реформи та цілком конкретних кроків по розвитку паліативної хоспісної допомоги.
Серед основних засад сучасної медичної галузі – удосконалення надання допомоги у лікуванні та обслуговуванні людей, у тому числі і важкохворих. Відповідні завдання передбачені у соціальних ініціативах Президента України Віктора Януковича, зокрема й щодо проведення медичної реформи та цілком конкретних кроків по розвитку паліативної хоспісної допомоги.

Зважаючи на актуальність вирішення цієї проблеми на Чемеровеччині вживаються конкретні заходи. Так, у лютому 2013 року при Летавській дільничній лікарні відкрито хоспісне відділення на 10 ліжок (4 – хоспісних і 6 – терапевтичних). Про те, як воно функціонує та які проблеми непокоять медичний персонал та хворих вирішив дізнатися голова райдержадміністрації Сергій Романчук, який відвідав цей медичний заклад.
Наразі у відділенні перебуває 5 пацієнтів, які потребують постійного догляду, знеболюючої терапії, харчування та психологічного комфорту. Опікуються ними 15 кваліфікованих медичних працівників. За словами головного лікаря центральної районної лікарні Івана Лаврент’єва, щоб відкрити це відділення, довелося переглянути чимало нормативних документів з паліативної допомоги, уважно вивчати досвід інших медичних закладів області, залучати необхідні спонсорські кошти.

Умови перебування пацієнтів наближені до звичних, домашніх, оскільки час перебування у відділенні необмежений – від місяця до кількох років. Тут розгорнуто стаціонарні палати для надання необхідної допомоги, які розраховані на 1 хворого. При бажанні біля пацієнтів можуть цілодобово перебувати родичі. На території відділення є також релігійний куточок. Немає проблем із забезпеченням знеболюючими наркотичними препаратами та медикаментами для симптоматичного лікування. Активно допомагають у вирішенні нагальних питань й волонтерські та благодійні організації, усі небайдужі люди. У минулому році у відділенні лікувалися 56 хворих.

Завідуюча відділенням Валентина Саморідна підкреслила, що головне завдання хоспісу – надання допомоги невиліковно хворим людям на останніх етапах життя, полегшення їхніх страждань, як фізичних, так і душевних. Саме тому паліативна допомога об’єднує медиків, соціальних працівників, священників, благодійників, адже їхньої уваги потребує кожен важкохворий та члени його родини.

Очільник виконавчої влади району ознайомившись із умовами перебування хворих у цьому відділенні зазначив: «Медики, які тут працюють, не тільки високопрофесійні фахівці, а люди високих моральних і душевних принципів. Відтак видно, що «мешканці» хоспісу доглянуті, нагодовані, захищені. Пацієнтам приділяється цілодобова увага, а це не легка справа. У майбутньому нам потрібно буде подумати про розширення ліжкового фонду для таких хворих».

Сергій Петрович висловив вдячність лікарям та медичним сестрам, які надають вкрай важливу та потрібну допомогу невиліковно хворим пацієнтам.

Під час візиту обговорено необхідність проведення капітальних ремонтів приміщень закладу та покращення його матеріально-технічного оснащення. Над їх вирішенням і буде невдовзі працювати керівництво району спільно із медиками краю.

За матеріалами Чемеровецької РДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього