Головний міліціонер Хмельниччини попросив допомоги у громадськості
Громадський порядок міліціонери можуть забезпечувати ефективніше та якісніше, якщо їм допомагатиме в цьому громадськість. Про це йшлося на засіданні «круглого столу» на тему проблем взаємодії органів внутрішніх справ із громадськістю, яке відбулося в управлінні МВС України в Хмельницькій області.Головний міліціонер Хмельниччини попросив допомоги у громадськості
Громадський порядок міліціонери можуть забезпечувати ефективніше та якісніше, якщо їм допомагатиме в цьому громадськість. Про це йшлося на засіданні «круглого столу» на тему проблем взаємодії органів внутрішніх справ із громадськістю, яке відбулося в управлінні МВС України в Хмельницькій області.

Ініціатором заходу виступила Громадська рада при управлінні МВС України в Хмельницькій області, яка запросила до участі в обговоренні працівників міліції, представників органів влади та колег з інших громадських організацій.

Як відзначили учасники заходу, у такій взаємодії сьогодні існує чимало проблем. Зокрема, це недовіра населення до міліції, пасивність громадян, відсутність системи дієвого стимулювання та заохочення, а також непрофесійність деяких правоохоронців, низька ефективність їхньої діяльності. Разом з тим, є чимало позитивних напрацювань, завдяки яким поступово зникає бар‘єр непорозуміння між міліцією та громадою.

— Нині свідомість працівників міліції суттєво міняється і вони чітко для себе розуміють, що дороги назад вже не буде, в тому плані, що потрібно виконувати не каральні функції, а служити і допомагати. Поступово у нас зменшується кількість людей, які не задоволені роботою міліції. Наша позиція — самоочищення ОВС від тих осіб, які компрометують їх своєю бездіяльністю, інертністю, зрадою службі. Проте без допомоги громадськості наводити лад нам буде важче, — зауважив начальник обласної міліції полковник міліції Микола Семенишин.

За словами заступника начальника управління Сергія Мельника, на сьогодні в області координується діяльність 146 громадських формувань з охорони порядку, в яких нараховується 2460 членів. Проте лише одиниці з них беруть активну участь в охороні порядку. І хоча є чимало позитивних прикладів співпраці працівників міліції та громадськості, має місце і негатив.

— Найперше — це пасивність самих громадян, — каже полковник міліції Сергій Мельник. — На сьогодні стан правопорядку значною мірою має залежати від них самих. Є чимало прикладів із зарубіжних країн, коли мешканці допомагають правоохоронцям. В нас охорона громадського порядку в населених пунктах, де немає патрульних, пущена фактично на самоплив. Маємо лише окремих громадян, які бажають надати допомогу працівникам міліції в патрулюванні.

Учасники круглого столу намагалися знайти шляхи подолання наявних проблем. Серед них — взаємодія з органами місцевого самоврядування, інформування громадськості й ЗМІ про роботу міліції, залучення населення до профілактики правопорушень. Окрім того, велике значення має повернення довіри і загальної поваги до міліцейської професії.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього