Головний свідок у справі про резонансне ДТП за участю Дмитра Червонюка ввів журналістів в омануЧергове планове засідання у справі про резонансне ДТП за участю Дмитра Червонюка, в якому загинув Олег Крушельницький, минулого тижня розпочалося традиційно із суперечки журналістів з міліціонерами, котрі вкотре забороняли проводити відеозйомку попри те, що слухання ще не почалося. Зрештою, телеоператорам вдалося пройти до зали засідань з увімкнутими камерами.Чергове планове засідання у справі про резонансне ДТП за участю Дмитра Червонюка, в якому загинув Олег Крушельницький, минулого тижня розпочалося традиційно із суперечки журналістів з міліціонерами, котрі вкотре забороняли проводити відеозйомку попри те, що слухання ще не почалося. Зрештою, телеоператорам вдалося пройти до зали засідань з увімкнутими камерами.

Втім, цього разу не заборонила їм проводити зйомку і головуюча. До оголошення клопотання про дозвіл на відофіксацію навіть не дійшло, оскільки із самого початку суддя Світлана Дручкова зачитала клопотання сторони потерпілих за підписом батька загиблого пішохода Анатолія Крушельницького:

«У зв\’язку із істотним погіршенням сьогодні стану здоров\’я моєї дружини, Крушельницької Валентини Петрівни, та необхідністю догляду за нею я і вона з\’явитися 17 січня 2014 року у судове засідання не можемо. Дослідження доказів у нашій відсутності істотно погіршить наші права та може призвести до неповноти судового сдідства, і тому, на нашу думку, є неможливим. За таких обставин просимо без нашої участі не проводити дослідження доказів у справі та перенести слухання справи на узгоджену раніше дату — 22 січня 2014 року».

Клопотання підтримали усі сторони, в тому числі сторона захисту і сам підсудний. – Звісно, якщо людина себе погано почуває, потрібно перенести, – зазначив Дмитро Червонюк.

Водночас, у адвокатів виникли питання з приводу появи нового обличчя. Цього разу державне обвинувачення у провадженні замість вже звичного відмовою від коментарів Віталія Пронозюка представляла прокурор Анна Заєць. Втім, у відповідь прокурор зазначила, що із самого початку включена до групи підтримки державного обвинувачення, однак пояснити відсутність колег, які раніше з’являлися на слухання, відмовилася.

Так само представниця прокуратури не стала коментувати припущення адвоката Павла Луцюка про імовірну змову сторони державного обвинувачення зі стороною потерпілих. Свої підозри правозахисник обгрунтував:

– Якщо людина хвора, то потрібно йти назустріч і переносити слухання. Але виникає питання: чому сьогодні на засідання не з’явився жоден свідок, яких мало забезпечити державне обвинувачення? Отже, вони були поінформовані про те, що буде клопотання про перенесення засідання. Або навпаки – через неможливість забезпечити свідків, потерпілі подали клопотання про перенесення. Тобто, їхні дії могли бути «зрежисовані», – зауважив Павло Луцюк.

З огляду на серйозність такої публічної заяви і відмову прокурора Анни Заєць його прокоментувати, журналісти звернулися до прокуратури області. Однак, прес-служба прокуратури навіть не вийшла до колег, котрі понад годину простояли в холі установи. Тож журналісти написали скаргу на ім’я прокурора області з вимогою покарати несумлінних підлеглих за бездіяльність, як це передбачено Законом України «Про прокуратуру».

З’ясувати правду про заявлені захистом нібито домовленості сторін журналісти спробували у головного свідка обвинувачення Андрія Кметя, який працював із потерпілим у секторі громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Хмельницького міськвідділу УМВС України в Хмельницькій області. Саме цей свідок був товаришем Олега Крушельницького, працював із ним в одному кабінеті і стверджує, що був на місці події та бачив ДТП на власні очі.

Однак у захисту підсудного є обгрунтовані сумніви щодо цього факту, саме тому Андрія Кметя викликали для повторного допиту. Чоловік у суд не з’явився, як і решта свідків, тож журналісти вирушили на його робоче місце. Андрій Кметь підійшов до свого кабінету і вставив ключ у замоке, однак на запитання: «Це Ви Андрій Кметь?» заперечив і відповів, що не знає, де знайти таку людину, а тоді передумав відчиняти кабінет і почав втікати. Журналістам так і не вдалося наздогнати чоловіка чи вмовити його зупинитися. Між тим, начальник ВГІРФО м.Хмельницький Вадим Сідлецький повідомив, що його підлеглий ще напередодні взяв лікарняний. Що в такому разі Андрій Кметь робив на своєму робочому місці, чиновник пояснити не зміг.

Можливо, побачити і почути свідків вдасться вже на наступному засіданні, яке відбудеться завтра, 22 січня 2014 року.

Оксана Тернова

За матеріалами: “Хмельницького порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього