Громада Хмельниччини – здорова?
21 885 оглянутих пацієнтів, 565 населених пунктів Хмельниччини та 54 дні невтомної роботи. Із такими результатами завершився проект «Здорова громада», організований БФ «Зміцнення громад», Першим національним аграрним кооперативом (ПНАК) та Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. М. Пирогова (ПДМШ).Громада Хмельниччини – здорова?
21 885 оглянутих пацієнтів, 565 населених пунктів Хмельниччини та 54 дні невтомної роботи. Із такими результатами завершився проект «Здорова громада», організований БФ «Зміцнення громад», Першим національним аграрним кооперативом (ПНАК) та Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. М. Пирогова (ПДМШ). 11 мобільних груп медиків щодня долали тисячі кілометрів, аби дістатися найвіддаленіших куточків Хмельниччини, де на них уже чекали місцеві жителі. Медики ПДМШ доїжджали до населених пунктів, куди не завжди могли доїхати звичайні лікарі, та досліджували стан здоров’я селян, які, будьмо відвертими, самі не часто звертають на це увагу.
– Ми поставили собі за мету допомогти дізнатися про загальний стан свого здоров’я 20 тис. населення Хмельниччини: як міського, так і сільського. Ми подбали про те, щоб мобільні шпиталі працювали практично в кожному районному центрі, надаючи допомогу всім, хто звертався за поміччю. Людям робили кардіограму 4-го покоління – це спеціальна розробка Національної академії наук України. Бажаючих пройти обстеження було багато, адже не кожен житель села чи селища може отримати кваліфіковану медичну допомогу на місці, – говорить Тетяна Василик, директор БФ «Зміцнення громад».
Цей проект – пілотний. Він показав, на що варто звернути увагу, яких саме медичних послуг потребують жителі сіл, а які з них треба вдосконалити.
– «Здорова громада» – це альтернативний медичний проект. Під час його реалізації лікарі робили обстеження, аби люди мали об’єктивні показники стану власного здоров’я. Передусім, це сучасний кардіоскринінг, кардіограма зі специфічною розшифровкою, яку медики здійснювали за допомогою сучасної техніки – системи «Оракул». Усі дані фіксували, аналізували та в роздрукованому вигляді вручали пацієнтам. Ці показники виявляли не лише проблеми, які існували на момент обстеження, а й говорили про можливі майбутні загрози. Окрім цього, лікарі вимірювали тиск та робили аналіз крові на рівень цукру, – розповідає Василь Лутюк, директор департаменту медицини ПНАКу.
ПДМШ створювали для допомоги пораненим бійцям на Сході. Поки там триває тимчасове затишшя, медики відправилися на Захід України.
– Наразі більшість особового складу Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова (ПДМШ) на Сході не задіяно, тому ми змогли надати людям кваліфіковане обстеження. Ми прийняли запрошення БФ «Зміцнення громад» та взяли участь у проекті «Здорова громада». Нам вдалося обстежити більше 20 тис. цивільного населення Хмельниччини на місцях, – підсумовує Олександр Гагаєв, координатор медичних бригад ПДМШ.
Провести обстеження – це лиш півсправи. Нині перед медиками ПДМШ надважке завдання: створити базу пацієнтів, адже вони чимала, опрацювати її, скласти загальну картину стану здоров’я жителів Хмельниччини та підбити підсумки 2 місячної роботи медиків та благодійників. Про результати проекту «Здорова громада» читайте в наступних випусках «Міцної громади» та на нашому сайті http://mitsna-gromada.org.ua.

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. М. Пирогова (ПДМШ ім. Миколи Пирогова) – наймасштабніший недержавний проект із залучення цивільних медиків ддя надання якісної медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в зоні проведення Антитерористичної операції (АТО). Лікарі ПДМШ діють у зоні конфлікту зі статусом зведеного корпусу медицини катастроф. Тобто, це єдиний медичний волонтерський проект, що працює цілком легально і відповідає вимогам українського законодавства. За період безперервної роботи ПДМШ надав медичну допомогу більш ніж 4 500 пацієнтам в зоні АТО. Сьогодні шпиталь працює в Донецькій та Луганській областях у м. Артемівськ, Попасна, Золоте та Часів Яр.
У 2014 році БФ «Зміцнення громад» почав співпрацю із ПДМШ. Тоді Фонд профінансував першу місію-виїзд шпиталю на Схід у зону проведення АТО, залучивши на це більше півтора мільйона гривень.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього