Громада Шумівців просить передати їй у користування старий колгоспний сад
Колись доглянутий сад на території села Шумівці Хмельницького району на Хмельниччині перетворився на хащі.Громада Шумівців просить передати їй у користування старий колгоспний сад
Колись доглянутий сад на території села Шумівці Хмельницького району на Хмельниччині перетворився на хащі.

Почистити насадження нема кому, адже сад не перебуває на балансі сільської ради. Громада не може взяти його під свій контроль через бюрократичні нюанси. У Держземагенстві на цій території виявили…річечку, яка насправді висохла ще 15 років тому.

Шумівчани зізнаються, що охоче знову працювали би та збирали плоди у закинутому колгоспному саду. За словами директора комунального господарства села Шумівці Антоніни Вишневської, вже зібрали та подали на затвердження усі документи щодо передачі саду на баланс сільської ради. Але чиновники селянам відмовили.

«Мотивують тим, що на земельній ділянці є водний об’єкт: значить нам потрібно відступити від нього на 25 метрів зі всіх сторін та зробити захисну смугу. Насправді на території саду нема ні струмочка, ні річечки», – описав ситуацію сільський голова Шумівців Олександр Попіль.

Про те, що колись на території саду справді була річка, пам’ятають лише старожили села. За їхніми словами, тут була колгоспна копанка, але вона висохла років півтора десятиліття тому.

Журналісти «Народного контролю» звернулися у Департамент екології, щоб його працівники виїхали на місце та офіційно зафіксували, що у саду нема водних об’єктів. Чиновники пообіцяли до кінця тижня зібрати робочу комісію, яка вивчить питання.

«Висновки комісії подамо у Держкомзем, щоб там змогли змінити призначення землі із земель водного фонду на землі особистого селянського господарство», – повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної адміністрації Сергій Вавринчук.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього