Громадськість Хмельниччини проти відміни мораторію на продаж землі
28 квітня відбувся круглий стіл за участі представників від влади, громадських активістів та керівників різних господарств.Громадськість Хмельниччини проти відміни мораторію на продаж землі
28 квітня відбувся круглий стіл за участі представників від влади, громадських активістів та керівників різних господарств. Усі вони зібралися у торгово-промисловій палаті аби обговорити можливе зняття мораторію на продаж землі, повідомляють на офіційному сайті Сергія Лабазюка.

Ініціатором даного заходу виступив Всеукраїнський комітет захисту рідної землі. Окрім обласних посадовців на захід запросили і народного депутата, члена аграрного комітету Сергія Лабазюка, котрий повідав усім присутнім про тенденції та загрозу відміни мораторію у 2016.

«Рано чи пізно мораторій все одно буде знятий, але це зараз робити не можна, адже, сьогодні, у нашій країні ні механізму, ні можливостей, за якими можна було би це зробити нема. » – зазначив він.

Окрім того додав, що сьогодні є загроза того, що після зняття мораторію українську землю скуповуватимуть іноземні інвестори, як це сталося у країнах-сусідів.
Громадськість Хмельниччини проти відміни мораторію на продаж землі Громадськість Хмельниччини проти відміни мораторію на продаж землі

«Не можна зробити так, що українська земля потрапить до рук іноземних інвесторів, адже у нас, вже є на сьогодні практика того, що іноземний інвестор не допомагає соціальній сфері на селі. Він не розуміє, що взимку потрібно чистити дороги, а під час навчального року допомагати у підвезені дітей до школи.»

Із ним погодилися присутні, а представники від громад Хмельницького району висловилися категорично проти продажу – сьогодні розповсюджені випадки того, що у жителів села недооформлені паї, а з відміною мораторію, їх взагалі можуть забрати.

Тож по закінченню обговорення та дискусії присутні склали рецензію, яку спочатку відправлять на сесію обласної ради, а далі на розгляд до парламенту. У ній присутні запропонували народним депутатам та президенту відкласти зняття мораторію ще на 4 роки, тобто до 2020 року. До того часу присутні сподіваються, що економічна ситуація в країні стабілізується і тоді можна буде по справедливій ціні та за складеним механізмом охочим продати свої земельні наділи.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього