Хмельничан перевірили на цукровий діабет
Захід відбувся у приміщенні телерадіокомпанії «Поділля-центр» і був присвячений Всесвітньому дню здоров’я.Хмельничан перевірили на цукровий діабет
Крапля крові – і ви взнаєте про рівень глюкози. Хмельничан безкоштовно обстежили на цукровий діабет. Захід відбувся у приміщенні телерадіокомпанії «Поділля-центр» і був присвячений Всесвітньому дню здоров’я. Ті містяни, кому глюкометр показав результат, вищий від норми, мали привід звернутися за подальшою медичною допомогою та – головне – переглянути свій спосіб життя. Нині нормою вважається рівень у діапазоні від трьох з половиною до п’яти половиною мілімоль на літр.
Цього дня зробити тест на глюкометрі прийшли десятки хмельничан. Більшість з них вже мають діагноз «цукровий діабет». Загалом же на Хмельниччині від діабету страждають близько 54 тисяч краян. Переважно це люди середнього та похилого віку з діабетом другого типу. Захворюваності сприяє і генетична спадковість, і хронічні недуги, і неправильний спосіб життя – вживання алкоголю та куріння. Насторожити ж людину, за словами завідувачки відділення ендокринології Хмельницької обласної лікарні Людмили Мукомели, мають такі симптоми: фурункульоз, погіршення зору, підвищення артеріального тиску.
Утім, переконують медики: цукровий діабет – не вирок. Особливо, якщо правильно харчуватися та бути фізично активним. Про це знає і 78-річний Леонід Максімов, котрий попри хворобу, досі працює. А рецептом гарного зовнішнього вигляду ділиться з іншими: «Варто дотримуватися дієти. Не переїдати, але харчуватися кожні 2-3 години. З м’яса надавати перевагу яловичині. Обов’язково рухатися, на дивані не залежуватися».
Не просто тестували, а й консультували. До заходу долучилися і медики тутешніх лікарень, і представники Товариства Червоно Хреста, і студенти Хмельницького базового медколеджу. Деяким краянам після обстеження рекомендували звернутися до медичних закладів для амбулаторного або стаціонарного лікування.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього