Хмельничан повідомляють про ліквідацію неплатоспроможного "ВіЕйБі" банку
Національний банк України, продовжуючи розпочату процедуру виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ \”ВіЕйБі Банк\”, 19 березня 2015 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.Хмельничан повідомляють про ліквідацію неплатоспроможного "ВіЕйБі" банку
Національний банк України, продовжуючи розпочату процедуру виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ \”ВіЕйБі Банк\”, 19 березня 2015 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

З квітня 2014 року Національний банк України за результатами банківського нагляду за діяльністю ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” неодноразово звертав увагу керівництва банку та його власників на наявність потенційних ризиків у діяльності ПАТ \”ВіЕйБі Банк\”.

З метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів зазначеного банку Національний банк України в жовтні 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” до категорії проблемних. Національний банк України встановив строк для вжиття ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

У межах установлених процедур Національний банк України працював з керівництвом та власниками ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” щодо пошуку шляхів поліпшення фінансового стану. Так ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” надав План фінансового оздоровлення, який передбачав фінансову підтримку з боку акціонерів банку у визначені строки. Проте пропозиції власників щодо збільшення капіталу банку виявилися недостатніми для підтримання його платоспроможності.

Таким чином, акціонери ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” не надавали реальної фінансової підтримки банку, що призвело до подальшого погіршення фінансових показників його діяльності, порушення ним економічних нормативів та неможливості своєчасного виконання банком зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами, зокрема станом на 14 листопада 2014 року відбулося зменшення розміру регулятивного капіталу банку до від’ємного значення \”-\” 1 511 млн. грн. (нормативне значення – не менше 120 млн. грн.).

Ураховуючи вимоги статті 76 Закону України \”Про банки і банківську діяльність\”, а також у зв’язку з тим, що діяльність ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правових актів Національного банку України, Правлінням Національного банку України було прийнято рішення про віднесення ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” до категорії неплатоспроможних (постанова від 20.11.2014 № 733).

На виконання вимог статті 34 розділу VII Закону України \”Про систему гарантування вкладів фізичних осіб\” виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) наступного робочого дня після прийняття Національним банком України рішення щодо віднесення ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” до категорії неплатоспроможних запроваджено тимчасову адміністрацію з 21.11.2014 до 20.02.2015 та призначено уповноважену особу Фонду для її здійснення. 17.02.2015 виконавча дирекція Фонду прийняла рішення про продовження строку здійснення тимчасової адміністрації ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” до 20.03.2015.

Розглянувши пропозицію Фонду щодо ліквідації неплатоспроможного ПАТ \”ВіЕйБі Банк\”, Національний банк України прийняв постанову про відкликання банківської ліцензії ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” та ліквідацію банку.

Актуальну інформацію для вкладників ПАТ \”ВіЕйБі Банк\” можна переглянути на сайті Фонду.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього