Хмельничан запрошують поглянути на Одесу
Це спільний проект музею-студії фотомистецтва та обласного художнього музею, який має назву «Перетинання»Хмельничан запрошують поглянути на Одесу
В експозицію увійшли 60 фотографій, які об’єднані однією назвою “Одеса. ХронографЪ”. Це спільний проект музею-студії фотомистецтва та обласного художнього музею, який має назву «Перетинання». В урочистому відкритті виставки взяв участь виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський.
Звертаючись до авторів представлених робіт керівник міста зазначив: “У нашому місті знову приємна мистецька подія – у музеї-студії фотомистецтва відкрилася чергова виставка. Дуже приємно, що ви Ірино і Сергій завітали до нашого міста і даєте можливість хмельничанам доторкнутися до прекрасного. Дякую за те, що популяризуєте фотомистецтво. Бажаю вам творчого натхнення й нових цікавих робіт. Ми завжди раді бачити вас у нашому місті”.

Є Одеса парадна, розтиражована мільйонами листівок і путівників. А є місто, яке живе на березі Чорного моря, що продувається солоним морським бризом, що наповнюється теплим степовим ароматом. Місто, в якому стіни будинків, як палітра імпресіоніста. Де мова тече легко і невимушено. Одеські фотографи та художники Ірина Козлова і Сергій Чех представляють глядачам свій погляд на Одесу. Проект “Одеса. ХронографЪ” це спроба зупинити час, наповнений легендою, теплом і світлом милих деталей, на які можливо не завжди люди звертають увагу в повсякденній суєті. Світлини мають свою неповторну поетику, в основі якої лежить дивовижна фактура знімків, що ріднять фотографію і графіку.
Роботи виконані із застосуванням технологій друку 19-20 століть: Carbon printing, Gum Bichromate printing, oilprint. Карбоновий процес (Carbon Printing) був запатентований у Франції в 1855 році Альфонсом Луї Пойтевіном (Alphonse Louis Poitevin). Пік популярності процесу припав на період з 1870 до 1910 років. Один із способів пігментного друку, в якому використовують пігментовані біхроматні колоїди для формування зображення. В якості пігменту застосовується палена сажа (від цього й назва).
Гуммібіхроматний процес (Gum Bichromate Printing) був винайдений в 1850-х роках, але залишався в забутті до 1890-х, коли і був відроджений фотографами-пікторіалістами. Арт-фотографів, стомлених нудною детальністю пануючих тоді фотопроцесів, в гуммібіхроматах приваблювала можливість повного контролю над зображенням шляхом обробки поверхні відбитка пензлем у живописній манері. Процес заснований на властивості хромованих колоїдів дублюватися пропорційно кількості отриманого світла.
Оілпрінт (oilprint) – Масляний спосіб, розроблений в 1904 р Г. Роулінзом (GEH Rawlins), використовувався арт-фотографами, які бажали більшого контролю над фотозображенням, ніж при звичайних фотопроцесах.
Хмельничан запрошують поглянути на Одесу Хмельничан запрошують поглянути на Одесу
Ірина Козлова розповіла про себе: “Фотографією займаюсь з 2006 року. Все почалося з того, що мені захотілося зберегти на пам\’ять важливі для мене моменти і красиві місця, де я буваю. Фотографія для цього підійшла як найоптимальніший варіант. Але поступово фотографія стала частиною мого життя. Фотографія дає можливість поглянути на світ іншим поглядом, побачити незвичайне в повсякденному, зупинити мить.
Більше 3-ох років тому захопилася історичними способами отримання відбитків. Це стало яскравою альтернативою сучасного цифрового друку. Авторський відбиток – унікальний, його неможливо повноцінно скопіювати і тиражувати ні поліграфічно, ні за допомогою комп\’ютерних технологій. Навіть авторська копія буде відрізнятися від оригіналу, причому, як в гірший, так і в кращий бік.
Переїхавши до Одеси, беру активну участь у фотографічному житті міста: конкурси, пленери, виставки. Також є учасником національних виставок і конкурсів”.
Фотограф і художник Сергій Чех – фахівець у галузі альтернативних методів отримання фотозображень. Народився в Одесі в 1973 році. За освітою-хімік. Професійною фотографічною діяльністю займається з 2000 року. У 2005 році почав вивчати і освоювати історичні та альтернативні методи друку фотозображень. Один з дуже малої кількості майстрів, що працюють в техніці «масляного друку» – oilprint. Учасник творчого об\’єднання «Станкова Фотографія XXI» та національних та міжнародних фотовиставок. Ряд робіт знаходяться у приватних і корпоративних колекціях.
Можливість оглянути високопрофесійні зйомки мають усі охочі хмельничани та гості міста. Виставка експонуватиметься протягом місяця у музеї-студії фотомистецтва.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього