Хмельничанам показали першу багатоповерхівку, утеплену спільними зусиллями
Яскравий та теплий, майже як новий. Саме у такому будинку тепер мешкатимуть хмельничани на вулиці Степана Бандери, 9.Хмельничанам показали першу багатоповерхівку, утеплену спільними зусиллями
Яскравий та теплий, майже як новий. Саме у такому будинку тепер мешкатимуть хмельничани на вулиці Степана Бандери, 9. Сучасній на вигляд дев\’ятиповерхівці насправді уже 21 рік. І саме вона увійде в історію міста як перша, утеплена за співфінансуванням з міською радою.

Голова ОСББ \”Юлія\”, що обслуговує будинок, Любов Матковська розповідає: «Ідея долучитися до програми з\’явилася два роки тому. Проте, на якомусь етапі справа зупинилася. І лише після зміни влади у місті ідею вдалося реалізувати. Я щиро дякую міському голові Олександру Симчишину за ті кілька десятків зустрічей, які в нас з ним відбулися. Жодного разу я не вийшла від нього із невирішеним питанням».

Хмельничанам показали першу багатоповерхівку, утеплену спільними зусиллями
Хмельничанам показали першу багатоповерхівку, утеплену спільними зусиллями
Хмельничанам показали першу багатоповерхівку, утеплену спільними зусиллями

«Програма з енергозбереження і енергомодернізації не нова. Три роки вона лежала паперовим вантажем, – каже міський голова Олександр Симчишин. – Сьогодні ми показуємо іншим мешканцям, що цим шляхом йти треба!»

Термомодернізація будинку обійшлася у понад 1 млн. 200 тис. грн. Половину грошей відшкодувала міська рада. Також ОСББ \”Юлія\” стало учасником програми \”Теплий кредит\” від \”Ощадбанку\”. Завдяки сукупності цих програм утеплення будинку обійдеться кожній квартирі приблизно у 150 гривень щомісяця упродовж трьох років. Проте, як пояснюють спеціалісти, окупність такого кроку значно швидша, повідомляє сайт міської ради.

«Наразі маємо ще 5 будинків, які готові стати учасником нашої програми, – каже міський голова Олександр Симчишин. – Проте розуміємо, що новий опалювальний сезон стане поштовхом для мешканців йти цим шляхом. Наразі ми змінили умови фінансування термомодернізації: ми готові профінансувати 70% витрат для ОСББ, щоб мотивувати громадян до їх створення, і 50% – багатоквартирним житловим будинкам. Ресурси наші не безмежні, тому радимо хмельничанам із прийняттям такого рішення не затягувати».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього