Хмельничанам приходять нові «газові борги»
Хмельничани уже отримують рахунки з новими “боргами” за газ, які нарахували після того, як суд скасував ухвалу Уряду про зниження тарифів для населення на споживання газу без приладів обліку.Хмельничанам приходять нові «газові борги»
Хмельничани уже отримують рахунки з новими “боргами” за газ, які нарахували після того, як суд скасував ухвалу Уряду про зниження тарифів для населення на споживання газу без приладів обліку.

Оксана про свій новий «газовий борг» дізналась випадково. Жінка прийшла до ПАТ «Хмельницькгаз» по лічильник, а натомість отримала рахунок на 1, 665 гривень.

«Я справно сплачувала рахунки. Звідки борг? Бо суд скасував постанову про зниження норм споживання газу для населення без лічильників. Минулого року Уряд дав зелене світло на те, щоб не встановлювати лічильники, а зараз я через це маю викласти півтори тисячі гривень…», – обурюється хмельничанка Оксана.

Нагадаємо, щоб змусити газовиків завершити програму із встановлення безкоштовних лічильників, Уряд удвічі зменшив норми споживання газу для населення без приладів обліку.

Та «газовики» через суд скасувати цю постанову. Чернівчанин Ігор Мензак та вінничанка Ніна Лісоветченко разом подали позов на Уряд. Раптово третьою стороною у справі виступила громадська організація «Асоціація газового ринку України», до якої має стосунок херсонський олігарх та один із найбільших в Україні власників облгазів Віктор Попов.

Найцікавіше, що «газовики» виграли у всіх судових інстанціях виключно через процедурні порушення Кабміну під час ухвали цієї постанови у квітні минулого року.

Втрати у політичні війні Уряду з газовими магнатами лягли на плечі українців. Мова йде про 5 мільярдів гривень, які українці зараз повинні сплатити газовикам. Відтак облгази вже почали розсилати рахунки з тисячними боргами, адже встигли порахувати, скільки недоотримали за 9 місяців.

При цьому всі забули про ст. 58 Конституції України: «Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати із-за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення». Таким чином суд не просто скасував постанову, а й засудив майже 3 мільйони українців до грошових стягнень.

У ПАТ «Хмельницькгаз» журналістів «Народного контролю» запевнили, що борги хмельничанам будуть ділити на рівні частини на дев’ять місяців.

А от що робити з пільговиками всіх категорій і досі незрозуміло. “Народний контроль” і надалі буде стежити за ситуацією.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього