Хмельничанам у Чистий четвер радять спати на гороховинні
На тижні перед Великоднем для православних християн настає Великий (Чистий) четвер. Під час богослужінь цього дня згадують одну з найважливіших євангельських подій: Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові і смиренності.Хмельничанам у Чистий четвер радять спати на гороховинні
На тижні перед Великоднем для православних християн настає Великий (Чистий) четвер. Під час богослужінь цього дня згадують одну з найважливіших євангельських подій: Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові і смиренності.

Згідно з Євангелієм, на Таємній Вечері Ісусом Христом було встановлено обряд євхаристії – Святого Причастя. Цей обряд визнається всіма християнами – православними, католиками, лютеранами – віруючі куштують вино і хліб, маючи на увазі під ними Тіло і Кров Ісуса Христа. З Великого Четверга і до неділі у всіх православних храмах церковні служби присвячуються спогадам про земні страждання Спасителя. З Великого Четверга починаються приготування до Великодня. Віруючим необхідно прийти до храмів, сповідатися і причаститися. У будинку прибирають, печуть паски, фарбують яйця.

У Чистий четвер прийнято встати до сходу сонця і скупатися – символічно очиститися від гріхів і суєти. У Чистий четвер українські селяни очищали будинок, двір і город від сміття, бруду і пилу. В першу чергу оновлювали і мили ікони та лампади. Потім ретельно мили підлоги, стіни, стелі, стіл і лавки, відтирали піском, скребли ножем. У народі говорили: \”Якщо в Чистий четвер вимиєшся і вимиєш, увесь рік чистота в хаті водитися буде».

Після прибирання, проведеного в Чистий четвер, в будинках не прибирали і не мели підлоги до Великодня, щоб «не засмітити ока лежить у труні Христу». У деяких областях в цей день перемивали весь посуд в будинку, а молочні глечики ще й обкурювали жіночими волоссям, пояснюючи важливість цього заняття тим, що посуд зневажений дотиком Юди Зрадника. У цей день влаштовувалася велике прання – усі речі перуться та виносяться сушитися у двір, а вся родина в ніч з четверга на п\’ятницю лягала спати на гороховиння, гороховій соломі, яку розстеляли на підлозі. Необхідність прибирання у Чистий четвер пояснювали ще й тим, що святу Воскресіння Христова радіють не тільки люди і природа, але і тварини, і кожна річ, і предмет.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього