Досвід реформування місцевого самоврядування українські посадовці вивчали на прикладі ПольщіВпродовж минулого тижня керуюча справами виконавчого комітету міської ради Людмила Черевченко і директор Хмельницького міського комунального підприємства «Хмельницькінфоцентр» Валентина Андріїшина у складі української делегації проходили стажування у містах Варшаві та Чеханов. Практикум відбувся в рамках реалізації польсько-українського проекту з підтримки реформи місцевого самоврядування \”Підготовка українського самоврядування до впровадження реформ щодо децентралізації і асоціації ЄС\”.
Проект координується Асоціацією польських міст і польсько-американським фондом свободи та реалізується під патронатом Президента Польщі Броніслава Коморовського.
В ході візиту представники 11 міст України були детально ознайомлені з політичними змінами, які відбулись у Польщі за 1990-2014 роки. Важливими результатом цих змін стало надання польським громадам (ґмінам) високого рівня самостійності. Прийняття Нової конституції Польщі у 1997 році забезпечило зміцнення повноважень місцевому самоврядуванню, основою якого є всі положення Європейської хартії про місцеве самоврядування. Ґміна – базова одиниця місцевого самоврядування. Державні інституції, експерти, громадські організації, ЗМІ працюють за принципом партнерства. Делегацію хмельничан гостинно зустрів міський голова-президент Чєханова, міста- побратима Хмельницького, Вальдемар Вардзинський.
На думку керуючої справами міської ради Людмили Черевченко: «25 років становлення свободи і незалежності поляків дають українцям підстави для оптимізму. Запровадження реформ за прикладом нашого сусіда може стати гарантом стабілізації політичної ситуації в Україні та зміцнення її економічного розвитку. А проект з підтримки реформи місцевого самоврядування, запроваджений Асоціацією польських міст,дуже важливий для українських міст, як на Заході так і на Сході, адже він дає нам наочний приклад для проведення реформ і вирішення проблеми сепаратизму».
Стажування посадовців з міст України за проектом \”Підготовка українського самоврядування до впровадження реформ щодо децентралізації і асоціації ЄС\” триває.

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницьке СІЗО намагалися передати наркотики

Пакет з наркотиками перехопили працівники Хмельницького слідчого ізолятора.