Хмельничани поділились враженнями від європейського гірськолижного курортуПодружня пара Анна Думанська та Богдан Місюренко діляться черговими пригодами – як вони випадково потрапили на високогірний курорт та спробували «підйомникостоп».Хмельничани поділились враженнями від європейського гірськолижного курортуПодружня пара Анна Думанська та Богдан Місюренко діляться черговими пригодами – як вони випадково потрапили на високогірний курорт та спробували «підйомникостоп».
Зараз у Європі тільки починається гірськолижний сезон. Альпи і Піренеї славляться своїми зимовими резортами. Андорра також має красиві гори і хорошу інфраструктуру.

«В Андоррі нас прийняв у себе португалець, який вже кілька років живе і працює тут. Він ремонтує кавові машини по всій країні. Звучить це забавно, оскільки площа країни – це приблизно 20 на 20 кілометрів. Кожен день наш хостер їздить в одне з містечок і приводить кавові машини в робочий стан, – розповідають автостопники. – Так і цього дня він їхав в Пас-де-ла-Каса, де до початку лижного сезону у нього було багато роботи. Він запропонував нам поїхати разом, щоб у нас була можливість цілий день погуляти містом, поки він буде виконувати свої обов\’язки».

Тиждень тому в Андоррі випало багато снігу, який вкривав гори. Коли мандрівники разом із своїм хостером почали підніматися в гори, і шари снігу на узбіччі дороги ставали все більшими, а температура за вікном – все нижчою. Так, на висоті 2408 метрів було 11 градусів морозу, а в самому поселенні Пас-де-ла-Каса було ще холодніше – мінус 17 градусів. Так що хмельничанам довелося трохи померзнути.
«Цікаво, що незважаючи на досить легкий одяг такий мороз нас не сильно лякав, тому що клімат тут сухий і тому що холод переноситься набагато легше. З погодою нам пощастило і ми раділи прекрасним видам. Всі гори навколо були покриті товстим шаром снігу, – кажуть Аня та Богдан. – Спочатку ми хотіли піднятися на гору, але після першого ж кроку провалилися в глибокий сніг, через що вирішили спробувати «підйомникостоп» (безкоштовно проїхатися на підйомнику, на кшталт автостопу).

У цьому селі побудовано багато підйомників, але поки працював тільки один. З його допомогою лижники і сноубордисти піднімалися на вершину гори, звідки з\’їжджали або скочувалися вниз. Всі нечисленні люди, які займалися такою розвагою, були працівниками цього резорту. Вони кілька днів тому тільки приїхали сюди, знайшли роботу і зараз чекають прибуття туристів.
«Ми прийшли до підйомника і запитали чи можна нам піднятися на гору, щоб подивитися з вершини на околиці і зробити фотографії. Нас з посмішкою відразу ж посадили в крісла і ми вдало піднялися на вершину гори, звідки відкривався красивий вигляд на високі Піренеї. Тут, з висоти 2640 метрів ми пофотографували снігові вершини і знову на підйомнику спустилися вниз!», – розповідають хмельничани.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього