Хмельничани подякували ліквідаторам аварії на ЧАЕС та вшанували пам'ять полеглих
14 грудня в Україні відзначатимуть День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.Хмельничани подякували ліквідаторам аварії на ЧАЕС та вшанували пам'ять полеглих
14 грудня в Україні відзначатимуть День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме цього дня 1986 року було завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком атомної станції.
Україна найбільше постраждала від Чорнобильської катастрофи, її наслідки ми відчуваємо донині. Постраждали близько 3,5 мільйонів громадян. 10% території України зазнали прямого радіаційного ураження. Сотням тисяч людей довелося покинути рідні оселі і переїхати в інші місця.
Аби вшанувати пам\’ять тих, хто у перші хвилини кинувся рятувати людські життя ціною власного та боровся із наслідками катастрофи, до пам’ятного знаку “Героям Чорнобиля – пожежним”, що на вулиці Героїв Чорнобиля, 1/1, прийшло керівництво міста та області, депутати, працівники Державної служби надзвичайних ситуацій, безпосередні учасники ліквідації аварії та громадськість міста. Пам\’ять загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіального знаку.
Чимало людей прийшло аби вшанувати героїв та жертв Чорнобиля на мітинг-реквієм, що відбувся біля пам’ятника на розі вулиць Кам’янецької та Прибузької. Жалобні заходи відбулись за участю керівників міста і області, представників духовенства,громадських організацій, хмельничан, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, громадськості.

Хмельничани подякували ліквідаторам аварії на ЧАЕС та вшанували пам'ять полеглих Хмельничани подякували ліквідаторам аварії на ЧАЕС та вшанували пам'ять полеглих

Від влади міста участь в них взяв заступник міського голови Володимир Гончарук. Звертаючись до ліквідаторів та присутніх на мітингу, він зауважив: «У кожного покоління українців – своя трагедія. Через десятки років ми пам’ятаємо про Чорнобильську катастрофу та зробимо усе можливе, щоб такого не повторилося у сьогоденні. Річниця трагедії – це не просто дата у календарі. Наше завдання усвідомити, пережити та передавати знання про катастрофу та її наслідки із покоління в покоління».
Володимир Володимирович подякував ліквідаторам за їх жертву, побажав міцного здоров’я, мирного неба та життєвих сил.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього