Хмельничани – проти Бандери, але чому – пояснити не можуть
У Хмельницькому вже до 21 лютого перейменують майже півсотні вулиць, провулків та проїздів. Масштабні топонімічні зміни відбудуться у рамках закону «Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».Хмельничани – проти Бандери, але чому – пояснити не можуть
У Хмельницькому вже до 21 лютого перейменують майже півсотні вулиць, провулків та проїздів. Масштабні топонімічні зміни відбудуться у рамках закону «Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Під дію закону здебільшого підпадають вулиці, названі на честь прибічників комуністичного режиму або важливих для радянського періоду історії подій. Зокрема, це Будьонного, Васяніна, Щорса, Чапаєва, Ковпака, Ватутіна, Восьмого Березня, Колгоспна.

Весь список вулиць був оприлюднений ще у січні. За цей час громадськість обласного центру долучилася до обговорення змін. До міської ради надійшла майже сотня звернень. Більшість – електронною поштою, решта – телефоном та у письмовій формі.

«Шість звернень – проти будь-якого перейменування. А п’ять – навпаки всіма руками за», – зазначив секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак. Проте все ж більшість містян наче і не проти перейменування, але за умови: вулиці перейменують так, як вони хочуть.

У Хмельницькому прагнуть до нейтральних назв, на кшталт «Ранкова, Джерельна, Тіниста, Радісна». Наприклад, значний супротив жителів викликана запропонована заміна назви вулиці Щорса на Дмитра Печерового – колишнього директора ЗОШ №14. Тож тепер за рішенням топонімічної комісії цю вулицю перейменують у Спортивну. Подібна ж ситуація з вулицею Раскової у мікрорайоні Дубове. Містяни не хочуть, аби вона називалась на честь Митрополита Шептицького. Відтак її перейменують у Ранкову.

Чимало містян проти трансформації Маршала Рибалка у Степана Бандери. От лишень пояснити свою незгоду не можуть. До речі, подібна ж ситуація була минулоріч у Шепетівці, де на честь Бандери перейменували вулицю Ватутіна. Також деякі жителі нарікають: мовляв, нічого не знають про історичних постатей, на честь яких збираються перейменувати вулиці. Тож під час чергового засідання топонімічної комісії пролунала пропозиція на першому і останньому будинках вулиць розмістити таблички з інформацією про таких діячів.

«Ми хочемо, аби люди розуміли: вулиці перейменують у будь-якому випадку. Тому що це вимога закону про декомунізацію. Хмельничанам варто поставитися до цього з розумінням», – зазначив секретар міської ради Михайло Кривак.

Члени топонімічної комісії – краєзнавці, історики, архітектори, журналісти, комунальники – наголошують: рішення щодо перейменування кожної вулиці Хмельницького приймалось колегіально. Затвердити ж нововведення має міських голова Олександр Симчишин.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього