Хмельничани сплатили майже 100 мільйонів гривень військового збору
Загалом, за січень-липень 2015 року до державного бюджету з доходів подолян надійшло 95,9 мільйона гривень цього стратегічного платежу.Хмельничани сплатили майже 100 мільйонів гривень військового збору
Загалом, за січень-липень 2015 року до державного бюджету з доходів подолян надійшло 95,9 мільйона гривень цього стратегічного платежу.

Фахівці регіонального представництва фіскальної служби відзначають, що військовий збір на Хмельниччині сплачується системно і, що характерно, з перевиконанням індикативного завдання. До, прикладу, у квітні загальна сума сплаченого військового збору склала 14,2 мільйона гривень, у травні – 16,7, у червні мешканці регіону сплатили 16,3 мільйона гривень, за липень його сумарна кількість уже складає 12,2 мільйона гривень.

Загалом, з початку впровадження військового збору на зміцнення обороноздатності країни подоляни мобілізували 148,8 мільйона гривень.

Нагадуємо, що військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку складає 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов\’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

Внесеними законодавчими змінами звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі/продажу валюти та учасників АТО.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього