Напередодні відзначення Дня міста в музеї історії міста Хмельницького запрацювала художня виставка \”Україна в камені\”, яку представило хмельницьке приватне підприємство \”Подільський камінь\”
Хмельничани та гості міста мають унікальну можливість побачити "Україну в камені"Хмельничани та гості міста мають унікальну можливість побачити "Україну в камені"
Хмельничани та гості міста мають унікальну можливість побачити "Україну в камені"

Напередодні відзначення Дня міста в музеї історії міста Хмельницького запрацювала художня виставка \”Україна в камені\”, яку представило хмельницьке приватне підприємство \”Подільський камінь\”. Виставка ця незвична тим, що роботи створені на поверхні кам\’яних брил. Відвідувачі виставки можуть побачити безпосередньо картини з каменю та репродукції, адже деякі роботи є дуже важкими.

«Така виставка вперше демонструється у нашому місті. Вона, дійсно, вражаюча і унікальна передусім тим, що всі авторські твори виконані ручною працею. Дякую керівнику Андрію Володимировичу, який дав нам можливість побачити один з напрямків діяльності. Для міста це тільки позитив, Хмельницький надалі все більше і більше ставатиме мистецьким містом\”, – сказав на відкритті експозиції Хмельницький міський голова Сергій Мельник. Принагідно він привітав всіх хмельничан з Днем міста, побажав кожному міцного здоров’я, добра, щастя і миру в нашій державі – Україні.

Хмельничани та гості міста мають унікальну можливість побачити "Україну в камені"

Сергій Іванович також виконав приємну місію – вручив подяку міської ради керівнику підприємства \”Подільський камінь\” Андрію Свистуну за активну громадянську позицію, високий професіоналізм та організацію унікальної виставки \”Україна у камені\”.
Відвідувачі виставки мають можливість помилуватися натюрмортами, портретами, іконами зробленими на камені, фігурками витесаними з каменю. Дивлячись на роботи важко уявити наскільки кропітку та ювелірну працю виконує майстер, який штрих за штрихом наносить малюнок на кам’яну брилу.

Підприємство \”Подільський камінь\” було створено в 2007 році, а в березні 2012 на його базі відкрито майстерню під керівництвом молодого талановитого художника Володимира Дідори. Саме під його керівництвом на підприємстві почали створювати картини-барельєфи, скульптури, ікони, гравюри ручної роботи.
altЗа словами Андрія Свистуна кожного року рівень робіт покращується, художники шукають альтернативні шляхи вдосконалення, використовують новітні тенденції обробки і збереження каменю. Незмінним залишається те, що всі твори виконуються вручну, багато робіт авторські, ідеї яких розроблені майстрами, дизайнерами підприємства. На сьогодні представники \”Подільського каменю\” беруть участь у багатьох виставках, ярмарках, здобувають призові місця у різних творчих категоріях. Роботи художників є у приватних колекціях відомих людей України.
Також для присутніх було проведено майстер-клас – усі бажаючі могли спробувати нанести свої штрихи на камінь, який в майбутньому стане картиною. Учні Хмельницької дитячої школи мистецтв із захопленням спробували себе у ролі художників на камені.
Хмельничани та гості міста мають унікальну можливість побачити "Україну в камені"
Усі бажаючі можуть відвідати виставку \”Україна в камені\”, яка розгорнута в музеї історії міста Хмельницького (вул. Проскурівська, 30). Працюватиме експозиція до 8 жовтня 2014 року.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього