Мандрівники діляться враженнями про велике та колоритне італійське місто.Мандрівники діляться враженнями про велике та колоритне італійське місто.

Хмельничани Анна Думанська і Богдан Місюренко, які вже понад півмісяця мандрують Європою, зупинилися у Мілані. Там вони дослідили пам’ятки, побували на місцевому ринку, загадали бажання у центрі міста та спробували справжню італійську піцу.

Мілан досить велике місто як для Європи, разом з пригородами вміщає в собі більше ніж 5 мільйонів людей. Але самих італійців на вулицях рідко зустрінеш, так як багато людей з Африки та Азії, через що трохи втрачається колорит. “Завдяки друзям, які нас прийняли в цьому місті, ми побачили всі найвизначніші місця Мілана: собор Дуомо, замок Сворца, Монастир Санта-Марія-делле-Граціе, оперний театр Ла Скала, а також вулицю Монтенаполеоне, де розташовується багато найдорожчих бутиків країни. Гуляючи по ній часто можна впізнати російську або українську мову. Сюди особливо люблять приїздити наші співвітчизники під час новорічних розпродажів”, -розповідають мандрівники.

Також хмельничан здивували люди, які жили прямо на вулиці, зручно вмостившись біля дорогих магазинів та банків. В них були матраци та спальні мішки, чистий та хороший одяг. В багатьох церквах вони можуть поїсти безкоштовно, прийняти душ, а інколи й переночувати.

Незважаючи на те, що Мілан — сучасне місто, в центрі є старі квартали, де можна прогулятися вузькими вуличками та відчути, що ти перебуваєш в Італії.

Цікаво, що в самому центрі Мілана є спеціальне місце для загадування бажань. Для того, щоб бажання збулося, потрібно покрутитися п’яткою на геніталіях бика, який зображений на алеї. Більшість туристів вірять в цю традицію і крутяться, і хмельничани це зробили, загадавши, щоб мандрівка була вдалою.

Ще у Мілані є дивний пам’ятник середньому пальцю. “Що хотів зобразити і про що думав художник, який створив такий «твір мистецтва», незрозуміло. І те, що пам\’ятник має назву «LOVE», ще більше дивує, – каже Аня. – До речі, ця споруда оцінюється в два мільйони доларів. А в День Святого Валентина величенний палець прикрашають обручкою”.Хмельничани у Мілані дивувалися памятнику середнього пальця

Друзі наших мандрівників, Луїза та Максим, запросили їх на справжню італійську піцу. Їм вона дуже сподобалася: тісто було тонке та хрумке, а начинка — соковита та смачна. До речі, Луїза — однокласниця Ані, з якою вони не бачилися майже 10 років, з того часу, коли закінчили навчання в школі. Тому зустріч в іншій країні була несподіваною, але такою, яка запам’ятається надовго.

Також хмельничани дослідили продуктовий ринок у Мілані. Там панувала атмосфера галасливої та веселої Азії, яскраві фрукти і овочі, різна зелень радували око. Приємний запах свіжих морепродуктів приносив хороші спогади про теплі південні країни. Продавці з характерним для італійців азартом голосно пропонували купити щось у них, посміхаючись і вітаючи покупців.

Продукти можна було знайти як дорогі, так і дешеві. Наприклад, кілограм бананів — від 60 центів, яблук і мандарин – від 1 євро.

“Здивувалися ми особливо тому, що на цьому ринку побачили такі екзотичні для цього регіону фрукти як тамаринд і папайю, звичайно ж за астрономічними цінами. Але іноді тут можна за 1 євро купити цілий ящик (4-5 кг) фруктів або овочів, так що ціни цілком нормальні”, – кажуть хмельничани.

Провівши кілька днів в Італії, мандрівники попрямували в Швейцарію.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього