Подружня пара Анна Думанська та Богдан Місюренко вже майже місяць мандрують автостопом країнами Європейського Союзу. Вони відвідали Польщу, Австрію, Італію та Швейцарію. На черзі – нові пригоди та враження. Хмельничани в Європі. На березі Женевського озераПодружня пара Анна Думанська та Богдан Місюренко вже майже місяць мандрують автостопом країнами Європейського Союзу. Вони відвідали Польщу, Австрію, Італію та Швейцарію. На черзі – нові пригоди та враження.
Сьогодні вони розповідають про Лозанну: «Це прекрасне місто розташовується на березі Женевського озера і з усіх боків оточене високими красивими горами. Правда, нам не вдалося їх побачити, тому що вони постійно були вкриті хмарами. У цій частині Швейцарії розмовляють на діалекті французької мови, тому не просто було відразу переключитися з німецької, яка була поширена у Цюріху».
Лозанна вважається олімпійською столицею світу, оскільки тут знаходяться штаб-квартири Міжнародного олімпійського комітету і численних міжнародних спортивних федерацій. Місто гірське, тому оглядати його непросто, але деякі люди тут їздять на велосипедах без передач під крутим кутом.
Хмельничанам сподобалося, що у Лозанні, як і у всій Швейцарії, всі люди займаються сортуванням сміття.
«У кожного на кухні стоять окремі відра або пакети для скла, пластику, паперу, консервів і органічних відходів (з яких в країні роблять добриво для полів). Є також дні, коли приїжджає машина і забирає, наприклад, папір. Тоді біля кожного будинку стоять акуратно складені та пов\’язані шнурком стопки газет, – діляться враженнями хмельничани. – Місцеві кажуть, що якщо порушувати такі правила, то можна отримати серйозний штраф. Звісно, така політика дуже корисна для екології і країни, і, напевно, скоро у кожного швейцарця в будинку буде свій маленький сміттєпереробний заводик!».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього