Хмельничани виступили проти будівництва церкви Московського патріархату
Рішення про виділення ділянки площею 16 соток під будівництво Свято-Дмитрієвського храму на території найстарішого кладовища обласного центру прийняли депутати міськради ще у червні 2010 року.Хмельничани виступили проти будівництва церкви Московського патріархату
У Хмельницькому парафіяни двох християнських конфесій мітингували проти зведення церкви Московського патріархату на території найстарішого кладовища обласного центру. Рішення про виділення ділянки площею 16 соток під будівництво Свято-Дмитрієвського храму прийняли депутати міськради ще у червні 2010 року.
Чимало протестувальників – це жителі вулиці Чехова, яка розташована поблизу цвинтаря. Одна з них – Світлана Підгайчук – каже: «У нинішній ситуації неправильно дозволяти, щоб в Україні з’являлися храми церкви країни-агресора. Тим паче на території кладовища. А віряни Московського патріархату спокійно можуть ходити до Собору на вул. Кам’нецькій і у церкву вул. Інститутської».
Водночас мітингувальники-католики наголошують: згідно із старими картами, ділянка під зведення Свято-Дмитрієвського храму – це територія цвинтаря. А отже за законом будівництво тут заборонене. Як і зміна меж кладовища.
Водночас поряд з капличкою, на місці якої мав би з’явитися храм, зібралися адепти УПЦ Московського патріархату. Настоятель Свято-Дмитрієвського храму протоієрей Іван про приналежність до Московського патріархату говорити не хоче, називаючи себе представником Української Православної Церкви. Священнослужитель каже: «Цей храм взагалі замислювався на честь українських воїнів, загиблих у різних військових конфліктах. Зокрема, і у війні в Афганістані. У нас є всі документи на будівництво. Коли ми все тут розчищали, ніяких захоронень не помітили».
Так чи інак, але представники влади міста, також присутні під час мітингу, пообіцяли рішення сесії міської ради від 30 червня 2010 року про виділення земельної ділянки під будівництво церкви на вулиці Чехова переглянути. «Потрібно визнати таке рішення помилковим, оскільки воно не враховує думку представників всіх релігійних конфесій міста. Але я закликаю всіх присутніх поводитися мирно. Аби не стати героями сюжетів такого російського каналу як «Life News », – наголосив секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак.

Хмельничани виступили проти будівництва церкви Московського патріархату

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього