Хмельничани вшанували ікону Богоматері «Скоропослушниці»
Більше ста сорока жителів Хмельниччини здійснили паломницьку поїздку до Свято-Володимирського собору в Києві на Патріаршу божественну літургію з нагоди вшанування ікони Богоматері «Скоропослушниці». Така поїздка стала можливою завдяки сприянню народного депутата Романа Мацоли.

Хмельничани вшанували ікону Богоматері «Скоропослушниці»
Більше ста сорока жителів Хмельниччини здійснили паломницьку поїздку до Свято-Володимирського собору в Києві на Патріаршу божественну літургію з нагоди вшанування ікони Богоматері «Скоропослушниці». Така поїздка стала можливою завдяки сприянню народного депутата Романа Мацоли.

У неділю 22 листопада православні християни вшановували чудотворний образ Божої Матері «Скоропослушниця». З нагоди свята у Свято-Володимирському кафедральному соборі відбулася Божественна літургія, котру звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні архієреїв та духовенства.

Чудодійну ікону Богомоатері, власноруч написану афонськими ченцями, передав для Володимирського патріаршого кафедрального собору меценат Андрій Мацола. Ікона та її списки відомі своїми чудесами. Кажуть, що всі молитви та прохання, які звучать перед святинею, швидко здійснюються.

Проводив службу святійший Патріарх Філарет. Завершальна частина молитов та пісноспівів були грецькою мовою. Ця безпрецедентна подія сталася чи не вперше за багато сторіч. За словами Святійшого Патріарха Філарета використання грецької мови у служінні не випадкове, адже саме з Візантії, а не з Риму чи Москви православ’я прийшло на нашу землю. Звершення Літургії з використанням грецької мови найбільш наближене до відправ, які звершували перші священики-греки тисячу років тому в Київській Русі.

Під час своєї проповіді Святійших Патріарх говорив про війну, яку змушена вести Україна, захищаючи рідну землю, про гідність, про людські страждання та про любов до ближнього.

Після служби частина Паломників з Хмельниччини відвідала Майдан, де поклали квіти героям Небесної сотні, інші ж побували на екскурсії у Михайлівському соборі.

Спочатку семінаристи духовної академії почастували гостей святковим обідом, який вони власноруч зготували та подали до трапезної.

Величезною несподіванкою для багатьох паломників була зустріч з отцем Іваном Сидором. Це саме той священик, який під час Революції гідності, коли правоохоронці напали на мітингувальників, в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року намагаючись зачистити Майдан, забрався на дзвіницю Михайлівського монастиря та почав дзвонити в усі дзвони. Це сталося вперше після п’яти сотень років без набату.

Саме цей сміливий священик провів паломникам екскурсію по Михайлівському храму, розказав його надзвичайну історію, а також показав ті місця, де під час подій Революції гідності переховувалися протестувальники, де був організований шпиталь, в якому місці відспівували тіла загиблих…

Як розповідає один із організаторів поїздки, помічник-консультант народного депутата Романа Мацоли Людмила Васильєва, – зустріч з отцем Іваном була надзвичайно надихаючою. Адже це людина, яка зробила Вчинок, який назавжди буде закарбований в історію сучасної України. – За словами пані Людмили ця поїздка, зустрічі, екскурсії, знайомства були надзвичайно позитивними, за своїми наповненням та атмосферою. Учасники отримали справжнє духовне очищення та піднесення, про що по дорозі додому говорили практично всі паломники, яких, до речі, з Полонщини, Шепетівщини та Славутчини було більше ста сорока.
«Це була чудова поїздка, – ділиться враженнями підприємець Світлана Криконюк, – дуже сподобалася служба у Володимирському соборі, екскурсія до Михайлівського, та все в цій поїздці було організовано для людей. Я отримала величезний заряд духовності та добра, навіть почуватися стала краще».
Ну думку Романа Мацола, – духовність це основа всього, що є в нашому суспільстві, тому він завжди підтримував і підтримуватиме подібні заходи.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього