Хмельничани вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола
Сьогодні справжньому патріоту української держави В’ячеславу Максимовичу Чорноволу виповнилося б 78 років. З цієї нагоди керівництво міста, області, побратими В’ячеслава Чорновола та небайдужі хмельничани поклали квіти до пам’ятника політичному діячеві, одному із засновників і багаторічному лідеру РУХу.Хмельничани вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола
Сьогодні справжньому патріоту української держави В’ячеславу Максимовичу Чорноволу виповнилося б 78 років. З цієї нагоди керівництво міста, області, побратими В’ячеслава Чорновола та небайдужі хмельничани поклали квіти до пам’ятника політичному діячеві, одному із засновників і багаторічному лідеру РУХу.
В церемонії покладання взяли участь секретар міської ради Михайло Кривак, заступник міського голови Галина Мельник, голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, повідомляють на сайті міської ради.
На початку до присутніх звернувся голова обласної організації Народного Руху України Ігор Клюс, який зазначив, що завдяки В’ячеславу Максимовичу Чорноволу і Народному Руху України 1991 року наша країна стала незалежною. І це дуже багато значить для усіх нас, адже В’ячеслав Чорновіл увесь час мріяв про те, щоб Україна й українці стали українцями у повному розумінні цього слова, справжньою державницькою нацією.
«Нам не вистачає В’ячеслава Чорновола, бракує тільки тому, що сьогодні в Україні криза, і, напевно, нині Великий Українець зробив би набагато більше. І будучи сьогодні у парламенті, напевно, ми не дійшли б до такого кризового стану, який маємо», – сказав Ігор Клюс.
З короткими промовами перед присутніми виступили голова обласної ради Михайло Загородний та заступник міського голови Галина Мельник, які свого часу також були активістами РУХу.
Звертаючись до учасників заходу, заступник міського голови Галина Мельник наголосила на значному вкладі Народного Руху України у здобутті незалежності нашої Батьківщини. Представник міської влади зазначила, що хмельничани свято шанують пам’ять про В’ячеслава Чорновола, який своїм жертовним служінням Батьківщині надихнув мільйони людей вірою у те, що Україна відродиться і постане як квітуча європейська демократична держава.
«В’ячеслав Чорновіл був справжнім рухівцем, адже створив цілий рух у боротьбі за державність України й основним підсумком його життя і діяльності є те, що ми маємо Українську державу. Безумовно, вона ще не така, як хотілося б, але все залежить від нас», – зазначила Галина Мельник.
«Я, чесно кажучи, заздрю чехам, що вони обрали Вацлава Гавела, який прийшов інтелегентом, прийшов з білої сільської хатини і пішов у ту саму хатину, а ми обираємо все не тих. Отже, народ теж помиляється. Я зробила висновок, що ми обираємо чомусь не тих. Ми обираємо за крісло, за владу, а не за землю, не за народ, не за державу. Тому ми як інтелегенція краю, як активна частина населення, маємо розуміти і спрямовувати народ, бути провідною верствою, виконувати ті заповіти, про які мріяли наші дисиденти», – сказала Галина Мельник.
І додала: «Ліна Костенко казала, що вона «по крихті «виколупує» український народ з-під льоду», тому і ми теж маємо витягувати український народ з-під того холоду, байдужості на світло і будувати державу так, щоб не було соромно, тому що, на жаль, зараз соромно».
Заступник міського голови побажала усім віри у краще майбутнє України, де буде усім комфортно жити, де усі громадяни пишатимуться своєю країною, відчуватимуть себе повноцінними українцями і повноцінною нацією.
Свідченням глибокої шани хмельницької громади до Великого Героя є перейменування рішенням міської ради однієї з вулиць міста на честь В’ячеслава Чорновола. Його ім’я присвоєно, за ініціативи педагогічного колективу, загальноосвітній школі №18. Відкрито пам’ятник В’ячеславу Чорноволу на одній з центральних вулиць нашого міста – Соборній.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього