Хмельничани вшанували пам’ять жертв голодоморів
28 листопада в нашій державі відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Український народ у глибокій скорботі віддає шану жертвам найжахливішої трагедії ХХ століття.Хмельничани вшанували пам’ять жертв голодоморів
28 листопада в нашій державі відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Український народ у глибокій скорботі віддає шану жертвам найжахливішої трагедії ХХ століття.
Для гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921 – 1922, 1946 – 1947 років у місті Хмельницькому, як і в усій Україні пройшли жалобні заходи.
Загальноміські меморіальні заходи, участь у яких взяли Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, голова Хмельницької обласної державної адміністрації та новообраний голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, депутат обласної ради Ігор Нікулішин, голова Хмельницької обласної управи братства ОУН – УПА Зіновій Комарницький, член Проводу Хмельницької обласної управи братства ОУН – УПА Гореслав Лаба, очевидці Голодомору 1932-1933 років, члени товариства політичних в’язнів та репресованих, представники духовенства, громадськість міста й області, розпочалися скорботною ходою від майдану Незалежності України.
Хмельничани вшанували пам’ять жертв голодоморів
Сотні хмельничан, не зважаючи на дощову погоду, із запаленими свічками та лампадками, квітами, пшеничними й житніми колосками пройшли вулицями Соборною та Проскурівською до пам’ятного знаку “Ангел Скорботи”. Тут відбулася панахида за жертвами голодоморів, яку провели благочинний міста Хмельницького Української Православної церкви Київського патріархату протоієрей Ярослав Рібий, настоятель Храму Пресвятої Троїці Української Греко – католицької церкви Протоієрей Роман Соколовський, проректор інституту богословських наук Римо – католицької церкви отець Сергій Хитрий.
У спільній молитві за участю представників різних релігійних конфесій міста учасники меморіального заходу помолилися за душі невинно убієнних та вшанували їх світлу пам’ять хвилиною мовчання. Хмельничани поклали траурні вінки, квіти, композиції з житніх та пшеничних колосків до підніжжя пам’ятника “Ангел Скорботи”, встановили лампадки та свічки, повідомляють на сайті міської ради.
Хмельничани вшанували пам’ять жертв голодоморів
28 листопада на будівлях організацій, установ міста приспутили Державний Прапор України, на вікнах адміністративних приміщень та помешкань хмельничани встановили запалені свічки і лампади, які символізують душі людей, забраних голодоморами.
“Не тільки сьогодні, а й щодня ми повинні пам’ятати такі історичні події, трагічні події в українській історії. Маємо розуміти, що ворог у нас, фактично, той самий, що і був у 1932 – 1933 роках. Війна за виживання, за існування українців триває, і тільки об’єднавши зусилля вся українська нація може зупинити сьогодні ворога, може рухатись вперед і будувати нормально країну, – зазначив міський голова Олександр Симчишин. – Дуже важливо, аби ми цей день пам’ятали і ті події, а найголовніше – робили висновки. Тому що будь-яка трагічна подія має причини та наслідки. Якщо ми навчимось робити правильні висновки, то ніколи в житті, ніколи в майбутньому ні наші діти, ні онуки не допустять подібних речей”.
І додав: “Сьогодні, не зважаючи на дощову погоду, дуже багато дітей. Це дуже важливо й правильно, що батьки, йдучи вшановувати пам\’ять жертв голодоморів, беруть із собою діток, адже це передача інформації від покоління до покоління”.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього