Хмельничани вшанували подвиг партизанів
22 вересня наша країна відзначає День партизанської слави. Сьогодні ми вшановуємо ветеранів, учасників підпільно-партизанського руху, тих, хто пішов на фронт не за вказівкою, а за покликом серця, хто в роки Великої Вітчизняної війни ціною свого життя відстояв свободу нашої землі, захистив український народ від поневолення і знищення.Хмельничани вшанували подвиг партизанів
22 вересня наша країна відзначає День партизанської слави. Сьогодні ми вшановуємо ветеранів, учасників підпільно-партизанського руху, тих, хто пішов на фронт не за вказівкою, а за покликом серця, хто в роки Великої Вітчизняної війни ціною свого життя відстояв свободу нашої землі, захистив український народ від поневолення і знищення.

З цієї нагоди відбулося покладання вінків та квітів до пам’ятників та обелісків, могил загиблих воїнів-визволителів на Військовому кладовищі. Хмельничани віддали глибоку шану Проскурівським підпільникам Марії Трембовецькій, Миколі Храновському, Павлу Кошарському, Федору Назарову, Анастасії Герасимовій, Марії Ченаш та іншим землякам, які, рятуючи рідну землю, йшли на героїчні подвиги.

Вінки до братської могили військовослужбовців та партизанів, які загинули захищаючи місто Хмельницький, поклали виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський, заступник міського голови Анатолій Нестерук, голова обласної ради Іван Гончар, перший заступник голови обласної державної адміністрації Василь Процюк, від обласної ради організації ветеранів України Володимир Купратий і Почесний громадянин міста Хмельницького Григорій Атаманюк, від міської ради організації ветеранів України Мунір Садиков.

У покладанні квітів також взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, депутати обласної та міської рад, представники політичний партій та громадських організацій, керівники підприємств, установ та організацій, громадськість міста.

Світлу пам’ять про загиблих ветеранів, воїнів-визволителів, партизанів-підпільників, усіх жертв війни учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.
Не підвладні часові подвиги переможців, які відстояли свободу, честь і незалежність нашої Батьківщини, очистили рідну землю від нацизму, принесли волю уярмленій Європі. Подвиг в ім’я свободи майбутніх поколінь неоціненний. У ті буремні часи сотні тисяч людей мирних професій стали учасниками руху опору фашистському поневоленню заради звільнення рідної землі. У складі партизанських загонів підпільників були молоді люди і навіть діти.

Хмельниччина вписала в книгу історії партизанського руху свої неоціненні та незабутні сторінки. Хмельничани завжди будуть пам’ятати героїзм проскурівських підпільників, які в нерівній боротьбі з нацистами вершили подвиг заради життя.

Підпільно-партизанський рух у роки війни був вагомим флангом антифашистського фронту та важливим чинником перемоги над ворогом. Він став виявом високого патріотизму, історією героїзму та жертовності сотень тисяч наших батьків і дідів. Невід’ємною складовою цього руху є діяльність Проскурівського підпілля. 350 членів Проскурівської підпільної організації на чолі із Миколою Храновським, відчуваючи нещадне гноблення фашистів, не корились їм. З дня у день протягом всього періоду окупації самовідданою боротьбою нищили тили, матеріальні та людські ресурси ворога. Ними було здійснено 589 диверсій та 134 бойових операції, знищено 31 ворожий ешелон з живою силою і бойовою технікою, виведено із ладу понад 400 вагонів, 34 літака, 36 танків, 54 гармати, знищено більше 900 гітлерівців. 114 проскурівських підпільників сплатили найдорожчу ціну на свободу рідної землі.

Сьогодні у Хмельницькому проживають 9 учасників партизанського руху та член Проскурівського підпілля – Нетяга Юхим Кирилович, які зробили свій неоціненний внесок у перемогу над фашизмом.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього