Хмельничани зможуть безмитно ввозити автомобілі на 90 днів
Депутатська Фракція \”Самопоміч\” у Верховній Раді України заявила, що має намір домагатися підвищення терміну легального перебування на території України нерозмитнених авто до 90 днів. Про це повідомив голова фракції Олег Березюк.Хмельничани зможуть безмитно ввозити автомобілі на 90 днів
Депутатська Фракція \”Самопоміч\” у Верховній Раді України заявила, що має намір домагатися підвищення терміну легального перебування на території України нерозмитнених авто до 90 днів. Про це повідомив голова фракції Олег Березюк.

«Встановленого у законопроекті №1393 рядок у 30 днів недостатньо для того, щоб власники автомобілів малі змогу спокійно користуватися автівками, не витрачаючи час та гроші на пальне».

Зазначимо, що на засіданні комітету депутати провалили підвищення цього строку з нинішніх 5 до 30 днів.

Нагадаємо, що, фактично, таким рішенням може бути відновлений так званий канал імпорту авто \”тимчасове ввезення\”. Подібні прецеденти вже були в кінці 90-х, коли в Україну масово постачалися машини литовської реєстрації за довіреністю. Тоді обсяг таких поставок досягав 200 тис. в рік і фактично домінував на ринку вживаного транспорту.

Але при такому імпорті є і зворотна сторона – держава не отримує ніяких митних платежів з імпорту таких автомобілів, а також падають продажі нових автомобілів і реалізація вживаних автомобілів української реєстрації. На початку 2000-х цю схему безподаткового імпорту ліквідували.

Загалом, на думку автомобілісті, законодавцям насправді необхідно зробити простий крок: залишити невеличке мито на імпортні автомобілі в розмірі 300-500 євро, решта поборів скасувати. Так в Україні на дороги виїдуть якісні та відносно недорогі авто.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього