Хмельничани зможуть знімати на відео судові засідання без додаткових дозволів
Хороша новина для громадських працівників і журналістів. В Україні чітко прописали в законі право знімати на мобільний телефон або невелику камеру судові засідання.Хмельничани зможуть знімати на відео судові засідання без додаткових дозволів
Хороша новина для громадських працівників і журналістів. В Україні чітко прописали в законі право знімати на мобільний телефон або невелику камеру судові засідання. Раніше ми спиралися лише на статтю 34 Конституції України – цього достатньо, але в нашій країні мало хто поважає Конституцію, тому доводилося постійно сперечатися з суддями. Є безліч неприємних суперечок і навіть конфліктів із суддями, які часто описували і показували. Скільки разів судді намагалися видалити людей з камерами із залу засідань або навіть самі тікали від об\’єктивів!

Але скоро все зміниться.
З 28 березня 2015 року набирає чинності Закон України \”Про забезпечення права на справедливий суд\”.

У пункті 3 статті 11 цього закону написано:
3. Учасники суднового процеса, інші особини, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомка, відео- та аудіозапис з використаних портативних відео- та аудіотехнічніх засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція суднового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а такоже трансляції судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. (Джерело)

Здавалося б, дрібниця – але яка важлива дрібниця! Відкритість суду не менш важлива, ніж його непідкупність.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього