Хмельничанин намагався заробити 2 тисячі гривень, а втратив в 10 разів більше На одному із Інтернет-сайтів 41-річний хмельничанин розмістив оголошення про продаж пресу для склеювання деревини. Шахраї швидко відреагували на повідомлення. Обдуривши чоловіка, зловмисники зняли з його банківської картки 21 тисячу гривень.На одному із Інтернет-сайтів 41-річний хмельничанин розмістив оголошення про продаж пресу для склеювання деревини. Шахраї швидко відреагували на повідомлення. Обдуривши чоловіка, зловмисники зняли з його банківської картки 21 тисячу гривень.

Тривалий час ніхто так і не зацікавився його товаром за 2 тисячі гривень. Тоді він вирішив поновити оголошення, і от удача — одразу ж зателефонував потенційний покупець. Клієнт наполягав на безготівковому розрахунку — мовляв, він зараз перерахує гроші, а пізніше заїде за товаром. Жодної підозри у потерпілого не виникло, тому він одразу ж продиктував номер своєї банківської картки.

Йшов час, а гроші так і не надходили.

– Близько сьомої години вечора до продавця зателефонували уже з іншого номера, – каже речник обласного управління міліції у Хмельницькій області Катерина Шуприган. – Незнайомець представився працівником банку і сказав, що на його картку перерахували гроші, але їх не можуть провести. Щоб отримати готівку, чоловікові потрібно підійти до найближчого банкомату і за інструкцією, яку отримає по телефону, здійснити певні операції зі своєю карткою. Потерпілий так і зробив. Голос у слухавці надиктовував йому якісь безкінечні ряди цифр. Це вже пізніше чоловік зрозумів, що то були номери його картки та картки, на яку він переказав гроші. Уже вдома він прочитав і три SMS-повідомлення про те, що він перерахував на інший рахунок усі кошти, які були на картці — усього 21 тисячу гривень.

По даному факту відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді накладення штрафу в розмірі 850 гривень або виправні роботи на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Правоохоронці нагадують, що працівники банків не проводять жодних консультацій по обслуговуванню карток по телефону. Для цього людину викликають у найближче відділення банку. Якщо ж ви зрозуміли, що стали жертвою шахраїв, негайно, поки є можливість заблокувати несанкціонованоперераховані кошти, повідомляйте про це в міліцію.

За матеріалами: інтернет-видання “Всім”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього