Хмельниччина – один із найбільш корумпованих регіонів держави
Хмельниччина – один із найбільш корумпованих регіонів держави. Таких висновків дійшли у «Transparency International Україна» – громадській організації, котра бореться з цим явищем у світі.Хмельниччина – один із найбільш корумпованих регіонів держави
Хмельниччина – один із найбільш корумпованих регіонів держави. Таких висновків дійшли у «Transparency International Україна» – громадській організації, котра бореться з цим явищем у світі. За результатами її досліджень, проведених наприкінці 15-го року, навіть після Революції гідності, в області практично нічого не змінилось. Чиновники – беруть та зловживають. Цьому, здається, не заважає ніщо – ані новоприйняті антикорупційні закони, ані правоохоронці, ані совість. Наступна історія – як приклад.

Познайомити вас із цим паном нам не вдасться. Він – чиновник вищої ланки. Начальник структури, покликання якої – викриття корупційних схем із державними коштами. Роботи його не видно, бо у кріслі він – нещодавно. Його звільняли, утім, він повернувся. Правда, показуватись на очі журналістам не бажає. Офіційне прохання про інтерв’ю сприймає як втручання в особисте життя. І категорично відмовляється спілкуватись з тим, хто йому не подобається. Власне наш канал чомусь потрапив в немилість посадовця. Мова – про старого-нового очільника КРУ, а, точніше, державної фінансової інспекції Володимира Крупу.

Журналіст – не той. Оператор – ще гірший. До кабінету пана Крупи того дня його так і не пустили. Невідомі чоловіки перед носом закрили двері.

Що приховує чиновник від працівників ЗМІ насправді невідомо. Хоча, зважаючи на історію його повернення на посаду, тікати від камер причини, здається, є. У владне крісло пан Крупа всівся вдруге – не через власні заслуги у боротьбі з крадіями бюджетних коштів, а через суд. В 2011-му його звільнили. Бо той не з’являвся на роботі. Чоловік хворів – 9 місяців. Спочатку його турбував тиск та серце – десь два тижні. А потім, як виявилось, у нього знайшли туберкульоз. 7 місяців протитуберкульозних диспансерів та місяць санаторно-курортного лікування в Одесі. І знов – нещастя – пошкодження колінного суглобу – іще 2 місяці. Ну, просто 33 нещастя – і всі на одну голову. Це, власне, спочатку і бентежило суддів. В 2012-му, до прикладу, Вінницький апеляційний суд скаргу тоді вже екс-начальника КРУ залишив без задоволення. А у 2013-му ситуація змінилася. Незважаючи на те, що у 14-му проти вельмишановного пана відкрили кримінальне провадження – йому інкримінували підробку лікарняних, його таки поновили на посаді.

Отож, пан Крупа – на посаді, а кримінальне провадження – дорослідується. Принаймні в матеріалах судової справи написано саме так. Можливо підробка документів, а саме лікарняних листів, до справи стосунку не має, а, можливо, хтось навмисне не провів паралелі. Дружина пана Крупи – Тетяна – лікар-кардіолог, за сумісництвом – керівник обласної МСЕК. «Співпало? Не думаю».

Хоча всіляке трапляється. Хмельниччина, до прикладу, ледь не дивом опинилась у лідерах регіонів за рівнем корупції. Городяни кажуть, це – не дивно, адже корупція в області процвітає.

І додають, у те, що побороти тих, хто бере на лапу, користуючись посадою, неможливо.

Насправді стосовно антикорупційного законодавства до Верховної Ради питань багато не виникає. Законотворці кажуть, прийняли майже весь необхідний пакет законів, котрі, чомусь не виконуються.

Отак і виходить: корупція в Україні – без обличь та без відповідей. Можливо вже варто почати їх шукати?

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

Міськрада виграла суд і чекає, коли виконавча служба виселить Кольгоферів з підземки

Вчора суд виніс рішення – повернути нежитлові приміщення